Kouzelný svět barev a tvarů

Barevní živočichové: Variace na černobílou 2

14. 07. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 3895x 0
Barevní živočichové: Variace na černobílou 2
Minimalistický výraz, jednoduchost jako příznačný styl a čistý tvar. Na molo vstupuje animální kolekce s neokoukanými modely. Prezentujícím nechybí profesionalita, sebevědomí a v neposlední řadě anismysl pro černobílou. S pruhy či bez, s originálními křivkami, oslní všechny přítomné. O kom je řeč?
Více zde

Barevní živočichové: Variace na podivnost

03. 07. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5519x 0
Barevní živočichové: Variace na podivnost
S osobními měřítky vytváříme soudy. S preferencí jednoho sesazujeme druhé. S doceňováním krásy opačné zatracujeme ošklivostí. Měřítka jsou subjektivní. Na trase mezi bodem, jež oku lahodí a esteticky uspokojuje, a pohledům na nelibé a odstrašující, stojí ona podivnost. Beze směru, jako stopař sečkávájící na půli cesty, je neustále v pohybu.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na výjimečnost

28. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4965x 0
Barevní živočichové: Variace na výjimečnost
Když byla Země zrozena a společně s ní přibývalo tisíce živočišných druhů, příležitost být ,,krásným" byla nepochybně podmíněna evolučním vývojem. Samotné kouzlo evoluce tkví především v procesu adaptace tvorů přírodním podmínkám. Zevnějšek neboli jakási ,,osobní image" vznikla z potřeby být v bezpečí. Tato potřeba se odrazila v barevných, fascinujících variacích každého jedince, jež jsou lahůdkou pro oko.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na světlo

19. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 7901x 0
Barevní živočichové: Variace na světlo
Zářivky - žárovky - lasery - živočichové. Který z nich do výčtu nepatří? Pokud pomineme hledisko životného/neživotného, dostali jsme Vás! Jak můžeme srovnávat žárovku se živočichem? Je pravda, že vzhledem si zdaleka nekonkurují, zato produkce světla je jim společná.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na proužky

11. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5071x 0
Barevní živočichové: Variace na proužky
Proužky, puntíky, káry, nebo srdíčka? Jedině pruhovaně! Společnost dospěla k bodu být trendy ,,za každou cenu“. Občas tak saháme až na hluboká dna peněženek, abychom budováním další ,,nové image" potvrdili svou identitu. Pro originalitu a šmrnc však nemusíme obětovat tajemství pokladniček. Inspiraci snadno nalezneme v přírodě.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na bílou

04. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6395x 0
Barevní živočichové: Variace na bílou
Život ve městě je prý ,,šedý". Nebetyčné budovy dotýkající se mračen, nasáklých dopravním smogem, tisíce povinností s důvodem spěchu a neustálý pohyb. A když už je toho příliš a městečko zešedne i všednostmi, přivane sněhová peřina a náhle jej očistí. A tak na vině není jen počasí. Charakter bílé nelze zapřít.
Více zde

Barevní živočichové: Variance na černou

28. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5770x 0
Barevní živočichové: Variance na černou
Majitelé černých šelem, ptactva či drůbeže, zbystřete! Černá kočka přes ulici, rozepjatá havraní křídla na nebi či černé slepice mocných kouzelníků? Jste pověrčiví? Mohou vůbec tito roztomilí tvorové přinášet něco, co označujeme za ,,smůlu“ a to jen proto, že nosí černý háv? Pověry odvolávající se k černé jsou známy po celá tisíciletí. Kolují skrze generační rody. Zůstávají v povědomí zažitými i bez objektivních důkazů. I přesto, že černá je nejtmavší barvou spektra, paradoxem zůstává, že příběhy ,černé“ se po staletí staly o to víc barvitějšími.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na červenou

22. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6476x 0
Barevní živočichové: Variace na červenou
Pigmentem posetá těla pravěkých lidí. Červené obaly mrtvých propůjčují sílu a život posmrtnému bytí. Plodnost kypré Venuše v podobě otisků červeným odrem. Egyptské stromy. Dobytek označený červeným odstínem k ochraně a povzbuzení. Červený plášť Erose, řeckého boha lásky a vášně. Řím pročpělý prolitím krve, poutí válek a smrtí válečníků. Červená na protest války Indiánů. Láska proti utrpení, energie a život ke smrti. Červená barva se dramaticky line po křivce minulost - přítomnost. Nelze ji zastavit.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na oranžovou

16. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4733x 0
Barevní živočichové: Variace na oranžovou
Máte chuť putovat za neobyčejným dobrodružstvím? Toužíte po ,,stoprocentních/šťavnatých" zážitcích? ORANŽOVÁ: Připravte se! Žádné přecházení silnice, ale rovnou na lesní pěšinu a odtud za tajemstvím do vodních krás. Dnešní stezka nás povede za barevnými, oranžovými příběhy. Příběhy osobité, divoké i ospalé, příběhy, jimž nemusíme věřit, můžeme je spatřit na vlastní oči. Vydejme se na daleká putování po animálních stopách.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na šedou

09. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6340x 0
Barevní živočichové: Variace na šedou
Růžový, žlutý nebo černobílý? Jaký je Váš život? Není příliš šedý? I v opačném případě - šedý život nemusí být jasnou známkou nezajímavého či průměrného. I když je šedá barva považována za symbol všednosti, ne všechna šedá stvoření jsou obyčejná a fádní. Exhibicionista či introvert, šedá myš či pavián. Dokonce i lidským charakterům jsou přisuzovány animální vlastnosti. Na druhou stranu i šedá myš v koutě nemusí vést zcela obyčejný život.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz