Kouzelný svět barev a tvarů

Barevní živočichové: Variace na fialovou

01. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5859x 0
Barevní živočichové: Variace na fialovou
Když se spojí divokost červené s klidem modré, výsledkem je meditativní fialová. Řeč je o barvě. Ta rozhodně nechybí v umění ani na malířově paletě. V obrazech se totiž stává barvou mystickou, spirituální, barvou duchovna I hlubokých kontemplací.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na zelenou

23. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6192x 0
Barevní živočichové: Variace na zelenou
Dobro a zlo k sobě neodmyslitelně patří. V živočišné říši tomu není jinak. Jeden se narodí v šedém myším ,,obleku“, druhého zdobí pruhy a puntíky a ten třetí, ten má oděv posetý barvami s diamantovými odstíny. A tak není divu, že ti další zelenají závistí. Anebo jen zezelenali a už jim to zůstalo.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na růžovou

17. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4905x 0
Barevní živočichové: Variace na růžovou
Červenou už nechci víc a černá se mi protiví, s tou bílou jsem to přehnala a ta zelená je šílená, jen růžová to může být! Lízátka, mašličky, srdíčka, kočičky. Komerční průmysl růžovou miluje. Není tedy divu, že dostatečným způsobem zachvacuje cukrárny, hračkářství či stánky s cukrovou vatou. Naštěstí v přírodě se tomu obloukem vyhneme.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na žlutou

09. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6273x 0
Barevní živočichové: Variace na žlutou
,,Sličný chlapec se den co den zhlížel v tůni a nemohl se na svou krásu vynadívat. Byl sám sebou tak uchvácen, že do tůně spadl a utopil se. Rozkvetl tam pak květ, jemuž se říká narcis.“ Příběh o plachém, avšak krásném mladíkovi, kterému nadbíhají ženy ze všech stran, avšak stojící jen o svou krásu, je nepochybně obecně velmi dobře znám. Narcis, zářivě žlutá květina, jíž jsou louky a zahrady posety na každém rohu, v příběhu zastupuje domýšlivost a sebelásku.
Více zde

Barevní živočichové: Variance na modrou

03. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5000x 0
Barevní živočichové: Variance na modrou
Kdo nezná Milku, jako by nebyl. Lépe řečeno nezkusil výtečnou čokoládovou pochoutku přímo z alpských hor. Milka, označována také jako ,,modrá kráva”, je výjimečná svého druhu. O tom, zda je aristokratického původu, se ví pramálo. Taktéž není známo, kde přesně ji hledat.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na černobílou

27. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4593x 0
Barevní živočichové: Variace na černobílou
Lesklé kabelky, zvonáče, funkybundy a stuhy ve vlasech. Vraťme se na moment do 50. let. Retro móda krášlila nejen přehlídky, ale celý svět, který se zdál o to víc barevnější. A dnes tomu není jinak. Pamatujete na kombinaci černo- bílé? Kdo by ne! Přehlídka tvarů, barev a vzorů.
Více zde

Ještěři a ještěrky

22. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 7248x 0
Ještěři a ještěrky
Ladná obrněná těla, důstojný a přemýšlivý posed, a jakýsi zasněný až magický pohled, který je staví nad věc. Často jen vyčkávající proto, aby nám poskytli perfektní fotografický úlovek. Póza a elegance těl těchto tvorů vypovídá o talentu a rozvíjejících se modelingových schopnostech. Sláva ještěrů nevyhasla.
Více zde

Není brouk jako brouk

14. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5622x 0
Není brouk jako brouk
Zahalen brněním, ale rytíř to není. Krunýř i masku, odhodlán čelit úskalím a na život a na smrt bojovat do poslední kapky. A princ to není. Že by bytost z jiné planety? Kdeže. I hmyz má svou mocnou říši, které vládne, kterou ochraňuje. Za níž bojuje. A umírá. Za tu, kterou miluje.
Více zde

Papoušci se chlubí svým peřím

07. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5213x 0
Papoušci se chlubí svým peřím
Hluční a pestří společníci. Takoví jsou papoušci z řádu ptáků. Dnes jich známe asi na 322 druhů. Obývají především tropické oblasti Austrálie, Tichomoří či Jižní a Střední Ameriky. Papoušky dělíme do tří samostatných skupin: toloriovití, kakaduovití a papouškovití. A že to jsou pěkní chytráci! Papoušci jsou jedni z nejinteligentnějších ptáků s vyvinutým koncovým mozkem.
Více zde

Kresby na hadí kůži

03. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 9233x 0
Kresby na hadí kůži
Zmije, taipan, anakonda, chřestýš, kobra, mamba….Známe jich na tisíce. Konkrétně 2700 druhů, z nichž 410 je jedovatých. Dělí se do 18 čeledí a 19 podčeledí. Plazi z řádu šupinatých (Squamata). Dravci a dokonalí lovci. Hadi.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (175)
  4% (32)
  4% (29)
  2% (16)
  52% (385)
  5% (36)

Hlasovalo 738 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz