Články

Barevní živočichové: Variace na bílou

04. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6434x 0
Barevní živočichové: Variace na bílou
Život ve městě je prý ,,šedý". Nebetyčné budovy dotýkající se mračen, nasáklých dopravním smogem, tisíce povinností s důvodem spěchu a neustálý pohyb. A když už je toho příliš a městečko zešedne i všednostmi, přivane sněhová peřina a náhle jej očistí. A tak na vině není jen počasí. Charakter bílé nelze zapřít.
Více zde

S úsměvem 14

01. 06. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2835x 0
S úsměvem 14
A nastolíme pořádek! Už jste slyšeli o nové psí vyhlášce? Zřejmě z lenosti majitelů došlo i na naše miláčky, kteří jsou nuceni sami po sobě uklízet. Inu, nadšením neoplývají, zato budou parčíky krásně čisté.
Více zde

Bigfoot neboli lesní obr

30. 05. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 4649x 0
Bigfoot neboli lesní obr
Nejznámější a zároveň nejtajemnější stvůra Ameriky, Bigfoot. Zvěsti o tomto mystickém tvorovi kolovaly již mezi americkými domorodci. Ti jej nazývali Sasquatchem neboli srstnatým obrem z lesů. Nejčastěji se vyskytuje na severozápadě Severní Ameriky. Byl však údajně spatřen i v dalších lesích a pralesích v USA.
Více zde

Barevní živočichové: Variance na černou

28. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5821x 0
Barevní živočichové: Variance na černou
Majitelé černých šelem, ptactva či drůbeže, zbystřete! Černá kočka přes ulici, rozepjatá havraní křídla na nebi či černé slepice mocných kouzelníků? Jste pověrčiví? Mohou vůbec tito roztomilí tvorové přinášet něco, co označujeme za ,,smůlu“ a to jen proto, že nosí černý háv? Pověry odvolávající se k černé jsou známy po celá tisíciletí. Kolují skrze generační rody. Zůstávají v povědomí zažitými i bez objektivních důkazů. I přesto, že černá je nejtmavší barvou spektra, paradoxem zůstává, že příběhy ,černé“ se po staletí staly o to víc barvitějšími.
Více zde

S úsměvem 13

26. 05. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2403x 0
S úsměvem 13
A dnes ve sportovním duchu, aneb sportem ke zdraví! Někdo vyráží v cyklistickém úboru na cyklostezku, další si běží kupovat nové bikiny na vodní radovánky a jiní zpevňují tělo běháním. Člověk by si ,,normálního“ opičáka představil v džungli na stromě. Exentrický Erwan si naopak pořídil kolečkové brusle. A tak je sic nohama na zemi, ale protože je rozený pirát silnic (alespoň co se jízdy týče) můžeme polemizovat o tom, zda se častěji přibližuje výšinám stromů či zemské půdě.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na červenou

22. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6519x 0
Barevní živočichové: Variace na červenou
Pigmentem posetá těla pravěkých lidí. Červené obaly mrtvých propůjčují sílu a život posmrtnému bytí. Plodnost kypré Venuše v podobě otisků červeným odrem. Egyptské stromy. Dobytek označený červeným odstínem k ochraně a povzbuzení. Červený plášť Erose, řeckého boha lásky a vášně. Řím pročpělý prolitím krve, poutí válek a smrtí válečníků. Červená na protest války Indiánů. Láska proti utrpení, energie a život ke smrti. Červená barva se dramaticky line po křivce minulost - přítomnost. Nelze ji zastavit.
Více zde

Žízeň po kozí krvi: Chupacabra

20. 05. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 6050x 0
Žízeň po kozí krvi: Chupacabra
Hrůzyplné monstrum, kterým Portorikánci straší malé děti? El chupacabra. Chupar neboli sát, cabra čili koza. Alespoň takto zní český překlad ze španělštiny. Chupacabrou se proto rozumí kozí upír. Jedná se o tajemného strašlivého tvora, jenž se poprvé objevil v Portoriku v roce 1994.
Více zde

S úsměvem 12

18. 05. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3012x 0
S úsměvem 12
Jako kočka a myš aneb o ,,uměle" vytvořených kamarádech. Tak zní nová studijní vědecká analýza, s níž se na univerzitě prezentoval náš opičák Erwan. Svým přínosem do vědeckého pole sklidil ovoce mezi špičkovými kolegy a hurácivý potlesk obdivovatelů. Inu, když se chce, a když se nelení, náš opičák se stává kapacitou.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na oranžovou

16. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4776x 0
Barevní živočichové: Variace na oranžovou
Máte chuť putovat za neobyčejným dobrodružstvím? Toužíte po ,,stoprocentních/šťavnatých" zážitcích? ORANŽOVÁ: Připravte se! Žádné přecházení silnice, ale rovnou na lesní pěšinu a odtud za tajemstvím do vodních krás. Dnešní stezka nás povede za barevnými, oranžovými příběhy. Příběhy osobité, divoké i ospalé, příběhy, jimž nemusíme věřit, můžeme je spatřit na vlastní oči. Vydejme se na daleká putování po animálních stopách.
Více zde

Od opice k člověku 3

14. 05. 2012 Veronika Vítová Živočich jménem člověk 5174x 0
Od opice k člověku 3
Období charakterizované jako nejstarší paleolit trvalo asi dva miliony let (2 500 000 – 600 000 př.n.l.). Fauna a flora tohoto období byla zčásti teplomilná, ale přibývaly i nové druhy. Žili zde pospolu poslední z druhů mamutů s prvními slony a předky koní.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz