Články

S úsměvem 11

11. 05. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2381x 0
S úsměvem 11
Pomalým tempem se nachyluje konec školního roku a pak hurá na dlouhé, ničím nerušené prázdniny. Ale nic není zadarmo. I Erwan, redakční maskot, se nevyhne studijním povinnostem. Kromě práce a cestování se totiž musí ještě vzdělávat. Součástí jeho studia jsou proto i rekvalifikační kurzy se zaměřením na žurnalistickou praxi. A tak nespí, nebdí a pilně studuje.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na šedou

09. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6377x 0
Barevní živočichové: Variace na šedou
Růžový, žlutý nebo černobílý? Jaký je Váš život? Není příliš šedý? I v opačném případě - šedý život nemusí být jasnou známkou nezajímavého či průměrného. I když je šedá barva považována za symbol všednosti, ne všechna šedá stvoření jsou obyčejná a fádní. Exhibicionista či introvert, šedá myš či pavián. Dokonce i lidským charakterům jsou přisuzovány animální vlastnosti. Na druhou stranu i šedá myš v koutě nemusí vést zcela obyčejný život.
Více zde

Symbol Ameriky: Orel bělohlavý

04. 05. 2012 Michaela Truhlářová Články 8994x 0
Symbol Ameriky: Orel bělohlavý
Orel bělohlavý (Haliaeetus leucocephalus) se díky svému bojovému vzhledu stal národním symbolem Spojených států amerických. Vyskytuje se od Severní Ameriky až po sever Mexika. Na konci 20. století hrozilo vyhynutí populaci orla bělohlavého, avšak tato populace se z toho dokázala vzpamatovat a obnovit se.
Více zde

S úsměvem 10

03. 05. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2528x 0
S úsměvem 10
Euforické jaro intenzivně prohřívá každý kout a i my se pro jednou rozhodli zatopit našemu Erwanovi. Po nadšeném návratu z tábora mu spadla čelist. Naštěstí se musel rychle vzpamatovat. Tentokrát jsme se totiž na dobrodružný výlet za přírodními krásami rozhodli vydat my. A tak, jak už to bývá, práce se neodvede sama. Proto jsme redakční činnost hodili na krk opičákovi.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na fialovou

01. 05. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6767x 0
Barevní živočichové: Variace na fialovou
Když se spojí divokost červené s klidem modré, výsledkem je meditativní fialová. Řeč je o barvě. Ta rozhodně nechybí v umění ani na malířově paletě. V obrazech se totiž stává barvou mystickou, spirituální, barvou duchovna I hlubokých kontemplací.
Více zde

Jedovatý Olgoj Chorchoj

29. 04. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 6792x 1
Jedovatý Olgoj Chorchoj
Tlustý červ. Odporný a krutý pán pouště, jenž trpělivě číhá na nic netušící oběti! Kdo se skrývá pod jménem Olgoj Chorchoj? Olgoj značí střevo, chorchoj červa. Toto slovní spojení leccos napoví o vzezření zmíněné mytologické stvůry.
Více zde

S úsměvem 9

25. 04. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3104x 0
S úsměvem 9
Erwan už zase zmizel! Ale ne tak docela. Rozhodl se vycestovat na jarní hudební tábor. A protože je to opičák nadaná, tanečky a nakrucování má v těle. A jak takový tábor vypadá? Inu, člověk má pěkně napilno a u zvířat tomu není jinak.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na zelenou

23. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 7386x 0
Barevní živočichové: Variace na zelenou
Dobro a zlo k sobě neodmyslitelně patří. V živočišné říši tomu není jinak. Jeden se narodí v šedém myším ,,obleku“, druhého zdobí pruhy a puntíky a ten třetí, ten má oděv posetý barvami s diamantovými odstíny. A tak není divu, že ti další zelenají závistí. Anebo jen zezelenali a už jim to zůstalo.
Více zde

S úsměvem 8

19. 04. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3514x 0
S úsměvem 8
Sotva sluníčko vystrčilo první růžky, opičák přišel s nápadem vyrazit k vodě! Chce prý chytit první bronz. Jak pošetilé! S potutelným úsměvem jsme zamáčkli slzu pobavení. Erwan oprášil letní náčiní - sbalil lehátko, plavky a opalovák. A tak se šlo. Věru, dokonce nebyl prvním návštěvníkem vyhledávajícím vodní radosti, jehož pobláznil sluneční dotek. Ve vodě se koupaly tisíce ryb. Tuleni toužebně prosili mámy, aby si také smočili ocasy. Ale jaképak koupání!
Více zde

Barevní živočichové: Variace na růžovou

17. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5858x 0
Barevní živočichové: Variace na růžovou
Červenou už nechci víc a černá se mi protiví, s tou bílou jsem to přehnala a ta zelená je šílená, jen růžová to může být! Lízátka, mašličky, srdíčka, kočičky. Komerční průmysl růžovou miluje. Není tedy divu, že dostatečným způsobem zachvacuje cukrárny, hračkářství či stánky s cukrovou vatou. Naštěstí v přírodě se tomu obloukem vyhneme.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz