Články

Lev nebo orel? Gryf

21. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 9734x 1
Lev nebo orel? Gryf
Král šelem i vládce vzduchu, mocný a majestátný gryf. Gryf (gryphos, griffin, griffon nebo griffen) je mýtické stvoření s tělem lva a orlí hlavou a křídly. Jeho kořeny sahají od západní Evropy přes východní okraje Indie a dále.
Více zde

S úsměvem 5

17. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3179x 0
S úsměvem 5
Hurá! Opičák dorazil domů – k nám do redakce! A že mu to trvalo. Pár úsměvů, chvíle štěstí, slzy dojetí, jedno bouchnuté šampaňské a bujará oslava na přivítání. Erwan nám z Francie kromě houfu zážitků přivezl i kopu dárků. A tak na nás ihned spustil francouzsky, a proto jsme nemohli odmítnout ani srdečné pozvání na večeři alá francouzská kuchyně. Ani ve snu by nás nikdy nenapadlo, že nám opičák bude jednou servírovat baskické fazole.
Více zde

Bájný letec s ohnivými křídly: Božský to Fénix

13. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 7145x 0
Bájný letec s ohnivými křídly: Božský to Fénix
Bájný pták Fénix se stal univerzálním symbolem znovuzrození. Slzami léčí a jeho brky jsou magické. Fénix je obestřen tajemstvím. Obydlí tohoto tvora není k nalezení. Ukrývá se v tajemných, nesnadno objevitelných místech. Ten, kdo mu ublíží, bude navždy zatracen. Na Fénixe si troufne jen málokdo. Proto je jen zřídkakdy nucen použít svou božskou sílu.
Více zde

S úsměvem 4

11. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3447x 0
S úsměvem 4
Tak už je prý na mizině a vrací se domů. A nám do redakce. Erwan nás baví! Probůh, to ve Francii roztočil všechny své úspory?! Je to vskutku bohém! Opičák nám tentokrát zasílá krátkou reportáž a několik snímků z francouzského zvířecího filmového festivalu v Cannes. Ten se koná již od roku 1946 na francouzské riviéře. Každoročně zde vystupuje řada celebrit jakými jsou bernardýn Beethoven, Komisař Rex, Lassie, kosatka Willy či Cheetah z Tarzana a mnoho dalších.
Více zde

Nestvůra moří, postrach námořníků: Kraken

06. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 18732x 0
Nestvůra moří, postrach námořníků: Kraken
Krakena si můžeme představit ve spojitosti s filmem Souboj titánů. Démonickou obludu seslal Poseidon, vládce moří, na své nepřátele. Kraken ovšem do původní starořecké báje vůbec nepatří. Již odpradávna si o mocné nestvůře vypravují norští námořníci.
Více zde

S úsměvem 3

04. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3330x 0
S úsměvem 3
To se dalo čekat! To je celý on. Erwan se nám z Francie jen tak nevrátí. Snad tam nezůstane navěky! Prý se mu tam tuze líbí. A nám začíná být smutno. Opičák jedna všivá! Alespoň nám do redakce poslal milý e-mail. Erwan tentokráte vyrazil i za kulturou. Vydal se na koncert slavné pianistky Nory v Provence.
Více zde

S úsměvem 2

28. 02. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3220x 0
S úsměvem 2
Sotva sluníčko vystrčilo první růžky, opičák přišel s nápadem vyrazit k vodě! Chce prý chytit první bronz. Jak pošetilé! S potutelným úsměvem jsme zamáčkli slzu pobavení. Erwan oprášil letní náčiní - sbalil lehátko, plavky a opalovák. A tak se šlo. Věru, dokonce nebyl prvním návštěvníkem vyhledávajícím vodní radosti, jehož pobláznil sluneční dotek. Ve vodě se koupaly tisíce ryb. Tuleni toužebně prosili mámy, aby si také smočili ocasy. Ale jaképak koupání! Erwan se vydal střemhlav vlnám, ovšem v momentě, když natáhl nohy do vody, polil jej mráz po celém těle. A tak se šlo zpátky domů, do teploučka. Po cestě zpátky mu pekně vyhládlo. Stavil se proto do řeznictví na kousek salámu. Potkal tam neuvěřitelně chytrého psa. Méně příjemným zážikem byla nehoda na silnici, jež se udála poté.
Více zde

Taxonomie člověka

24. 02. 2012 Šárka Voráčková Živočich jménem člověk 9610x 3
Taxonomie člověka
To, že umíme mluvit, číst a psát nemění nic na tom, že jsme ,,primáti“. A ne tak ledajací. Patříme mezi ty úzkonosé. Na rozdíl od ploskonosých opic, neboli opic Nového světa (Amerika, Austrálie), pochází úzkonosé opice ze světa Starého (Evropa, Asie, Afrika). Jedná se například o kočkodana, gibona, orangutana či gorilu. Na první pohled poznáme ,,naše příbuzné“ podle úzké nosní přepážky a vysokých nozder, které směřují dolů. Výrazné jsou také nadočnicové oblouky. Úzkonosé opice mají i stejný zubní vzorec. Konec konců, svým chrupem by nezaskočily ani zubního lékaře při prohlídce.
Více zde

S úsměvem 1

21. 02. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 4954x 0
S úsměvem 1
Inu maskot naší redakce, šimpanz Erwan, je od přírody veselá kopa. Dobrák od kosti, na jednom místě neposedí. A to je samá lesní procházka, schovávaná s Tarzanem nebo túra do jiných džunglí. Abychom mu jen kupovali nové boty! Při svých putovních cestách za zvířecím světem zaslechl mnohé a spatřil usměvavé situace, s nimiž se touží podělit. A protože je to lišák stará mazaná, neustále se nás snaží přelstít. Erwanovi není radno věřit. Pozor na něj!
Více zde

Člověk z pohledu antropogeneze

20. 02. 2012 Šárka Voráčková Živočich jménem člověk 5383x 0
Člověk z pohledu antropogeneze
Za předpokladu, že Darwin nebyl pouze bláznivý stařík, se lidstvo vyvinulo z opic. Ovšem nebylo to samozřejmě tak, že jednoho dne se šimpanzí mamince narodil malý holý človíček. Vývoj člověka byl nesmírně zdlouhavý proces a neobešel se bez slepých uliček. Možná proto je konečný produkt, Homo sapiens sapiens, tak dokonalou bytostí.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz