Články

Barevní živočichové: Variace na zelenou

23. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5795x 0
Barevní živočichové: Variace na zelenou
Dobro a zlo k sobě neodmyslitelně patří. V živočišné říši tomu není jinak. Jeden se narodí v šedém myším ,,obleku“, druhého zdobí pruhy a puntíky a ten třetí, ten má oděv posetý barvami s diamantovými odstíny. A tak není divu, že ti další zelenají závistí. Anebo jen zezelenali a už jim to zůstalo.
Více zde

Král pouští – Velbloud dvouhrbý

22. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 10398x 0
Král pouští – Velbloud dvouhrbý
Král Gobi, dokonale přizpůsobený poušti, velbloud dvouhrbý (Camelus bactrianus ferus) alias drabař. Velbloud dvouhrbý je savec z řádu sudokopytníků. Patří však do zvláštní skupiny mozolnatců. Protože kopyta by byla velice nepraktická pro pohyb po poušti, namísto nich jsou velbloudí prsty vybaveny chodidlovými polštářky, tzv. mozoly. Díky nim se pak noha nepotápí do písku. Velbloud je přežvýkavec. Živí se trávou, keři a jinými rostlinami. Mechanismus trávení tohoto živočicha je lehce odlišný od ostatních přežvýkavých sudokopytníků.
Více zde

Dravec až na kost: Piraňa obecná

21. 04. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 8895x 0
Dravec až na kost: Piraňa obecná
Děsivý a obávaný predátor jihoamerických řek. Taková je piraňa obecná. Piraňa obecná (Pygocentrus nattereri) je paprskoploutvá sladkovodní ryba z řádu trnobřiších. Obývá teplejší a líně tekoucí řeky Orinoko, Amazonku a Paraná, jež se klikatí skrz deštné pralesy. Jedná se o poměrně hojně se vyskytujícího živočicha.
Více zde

Bobr evropský - zdatný stavitel

20. 04. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 303811x 0
Bobr evropský - zdatný stavitel
Bobrovi evropskému (Castor fiber) hrozilo v minulosti vyhubení kvůli lovu pro maso a kožešinu. Nyní se však úspěšně rozšiřuje i do nových oblastí. Můžeme jej najít téměř po celé Evropě. Zdatný stavitel hrází, přehrad a kanálů, bobr evropský, má důležitý ekologický význam pro krajinu. Právě pracovitým budováním zabraňuje vzniku eroze či záplav. Mimo jiné vytváří nové prostředí pro vodní organismy.
Více zde

S úsměvem 8

19. 04. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2730x 0
S úsměvem 8
Sotva sluníčko vystrčilo první růžky, opičák přišel s nápadem vyrazit k vodě! Chce prý chytit první bronz. Jak pošetilé! S potutelným úsměvem jsme zamáčkli slzu pobavení. Erwan oprášil letní náčiní - sbalil lehátko, plavky a opalovák. A tak se šlo. Věru, dokonce nebyl prvním návštěvníkem vyhledávajícím vodní radosti, jehož pobláznil sluneční dotek. Ve vodě se koupaly tisíce ryb. Tuleni toužebně prosili mámy, aby si také smočili ocasy. Ale jaképak koupání!
Více zde

Společenský vačnatec Klokan rudý

18. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 12378x 0
Společenský vačnatec Klokan rudý
Klokan rudý (Macropus rufus), při své výšce dvou metrů (3 m i s ocasem) a 90 kilogramech je známý jako největší žijící vačnatec. Přízvisko rudý získal dle zrzavého zbarvení samců. Samice jsou menšího vzrůstu a jejich hustá srst je šedivá.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na růžovou

17. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4752x 0
Barevní živočichové: Variace na růžovou
Červenou už nechci víc a černá se mi protiví, s tou bílou jsem to přehnala a ta zelená je šílená, jen růžová to může být! Lízátka, mašličky, srdíčka, kočičky. Komerční průmysl růžovou miluje. Není tedy divu, že dostatečným způsobem zachvacuje cukrárny, hračkářství či stánky s cukrovou vatou. Naštěstí v přírodě se tomu obloukem vyhneme.
Více zde

Opředen mýty: Okřídlený kůň - bájný Pegas

16. 04. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 10793x 0
Opředen mýty: Okřídlený kůň - bájný Pegas
Pegas (řecky Pégasos) je mýtický okřídlený kůň. Hrdé a krásné zvíře řeckých bájí, jež je opředeno tajemstvím. Už původ Pegase není jednoznačný. Jedna verze praví, že byl zrozen z pramene mýtického jezírka (pramen – řecky Pégé). Jiný příběh, který o bájném tvorovi vypráví častěji, popisuje Pegase jako syna boha moří Poseidóna a šeredné Medúsy.
Více zde

Ramenatý predátor: Hvězdice růžová

15. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 9670x 0
Ramenatý predátor: Hvězdice růžová
Hvězdice růžová (Asterias rubens) je živočich z kmene ostnokožců. Zde řadíme také např. ježovky čili „mořské ježky“ a sumýše, známé pod přezdívkou „mořské okurky“. Hvězdice se zdržují pouze ve slaných mořích. Hvězdici růžovou proto najdeme v Baltském moři a podél Atlantického pobřeží. Pobývá v hloubkách okolo 200 metrů. Má v oblibě kamenné útesy a hrubší podklad, po němž snadno přelézá.
Více zde

Od opice k člověku 2

14. 04. 2012 Veronika Vítová Živočich jménem člověk 4343x 0
Od opice k člověku 2
Do čeledi hominidů spadá řada druhů. V následujícím přehledu si řekneme něco o druhu ramapithecus, australopithecus a podrobněji o skupině homo, s níž má většina lidské populace společného nejvíce.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (61)
  24% (167)
  4% (30)
  4% (29)
  2% (15)
  53% (370)
  4% (31)

Hlasovalo 703 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz