Články

To jsem z toho jelen 6

13. 04. 2012 Michaela Truhlářová Zajímavosti z živočišné říše 4743x 0
To jsem z toho jelen 6
Které zvíře nespěchá a dává si neustále na čas? Kdo nemilosrdně vraždí vlastní příbuzné a krade jejich potomky? Který had je ve vodě jako doma? Na souši, ve vodě, v korunách stromů. Bydlení na tisíc způsobů. O zařizování domácností a životu v příbytcích, o pečlivé výchově, ale i o velkých bezcitných loupežích, o tajemství, jež skýtá živočišná říše...
Více zde

Vytrvalý běžec – Pštros dvouprstý

12. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 4890x 0
Vytrvalý běžec – Pštros dvouprstý
Víte, který je největší pták na světě, jenž láme běžecké rekordy? No přeci pštros! Pštros dvouprstý (Struthio camelus) je vytrvalým běžcem. Pobývá v afrických savanách a pouštích. Do povědomí veřejnosti se zapsal mimo jiné zvykem, a to strkáním hlavy do písku. Ovšem pozor! Jedná se o pouhou pověru. Dospělý pštros se nemá čeho bát.
Více zde

S úsměvem 7

11. 04. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2165x 0
S úsměvem 7
A tentokrát má po ptákách! Jarní skotačení na stromech si vybralo svou daň. Opičák prováděl vylomeniny, upadl a polámal si ruku. A tak se ošetřovalo, běhalo a uklidňovalo, snášelo modré z nebe, a to vše pro jednu opičí rozpustilost. Momentální zdravotní stav ovšem nedá dobrodružné duši spát. A tak, když už ne na druhý konec světa, Erwan navštívil alespoň své staré psí a kočičí známé z okolí.
Více zde

Predátor moří: Žralok bílý

10. 04. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 4837x 0
Predátor moří: Žralok bílý
Nejobávanějším predátorem moří je bezpochyby žralok bílý (Carcharodon carcharias), někdy nazýván též lidožravý. Je pravdou, že má na svědomí většinu útoků na člověka, jež končí smrtí napadeného. Ovšem neútočí záměrně. Jako strašlivé mořské monstrum jej spíše proslavil film Čelisti.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na žlutou

09. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 6094x 0
Barevní živočichové: Variace na žlutou
,,Sličný chlapec se den co den zhlížel v tůni a nemohl se na svou krásu vynadívat. Byl sám sebou tak uchvácen, že do tůně spadl a utopil se. Rozkvetl tam pak květ, jemuž se říká narcis.“ Příběh o plachém, avšak krásném mladíkovi, kterému nadbíhají ženy ze všech stran, avšak stojící jen o svou krásu, je nepochybně obecně velmi dobře znám. Narcis, zářivě žlutá květina, jíž jsou louky a zahrady posety na každém rohu, v příběhu zastupuje domýšlivost a sebelásku.
Více zde

Pestrobarevný papoušek Ara ararauna

08. 04. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 5884x 0
Pestrobarevný papoušek Ara ararauna
Pestře zbarvený papoušek Ara ararauna obývá deštné pralesy a okolí jihoamerických řek. Nalezneme jej také v Panamě, která spojuje Střední a Jižní Ameriku. Dnes známe asi 16 druhů těchto ptáků. Konkrétně Ara ararauna se stal pro svou povahu a pestré zbarvení oblíbeným domácím mazlíčkem. Zadní část těla včetně křídel disponují modrým odstínem, břicho je pokryto žlutou a na čele obdivujeme zářivě zelený odstín. Bílé a holé tváře, jež lemuje černý límec, jsou pro aru typické.
Více zde

To jsem z toho jelen 5

07. 04. 2012 Michaela Truhlářová Zajímavosti z živočišné říše 4182x 0
To jsem z toho jelen 5
Kdo dokáže spát a jíst na mořské hladině? Který živočich mění svou tvář? Čím je zvláštní ptakopysk? O smrtelné zákeřnosti larev mravkolevů, o platýsi a hrůzných proměnách krásy, ale také o dokonalém maskování mořských řasovníků. Z moří a oceánů nahoru, na souš, za putováním divů přírody.
Více zde

Mořská medúza: Seznámení žahnutím

06. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 11411x 0
Mořská medúza: Seznámení žahnutím
Ještě před vlastním ,,seznamováním“ s medúzou si nejprve ujasníme význam samotného slova. Medúza je pohyblivé stádium živočicha, jenž patří do kmene žahavců. Žahavci se dále rozlišují na medúzovce, polypovce (např. nezmar) a korálnatce (uveďme třeba sasanky nebo korála červeného). Podivní a současně okouzlující tvorové, jež rádi pozorujeme v mořích, zastupují třídu medúzovců (Scyphozoa).
Více zde

Chiméra – ohnivý bojovník

05. 04. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 5488x 0
Chiméra – ohnivý bojovník
Hrozivá fantastická nestvůra z řecké mytologie? Jako první ji zmiňuje Homér ve své Iliadě. Zde je popisována jako obluda, jež zepředu připomíná lva, z profilu divokou kozu a zezadu draka. Pyšní se třemi hlavami, z nichž chrlí oheň a ničivé plameny. Řeč je o Chiméře.
Více zde

Samotář s barevnými city: Chameleon jemenský

04. 04. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 6437x 0
Samotář s barevnými city: Chameleon jemenský
Chameleona jemenského (Chamaeleo calyptratus) můžeme už na základě samotného názvu situovat do oblasti Jemenu, kde je jeho výskyt velice hojný. Dokonce by se dalo tvrdit, že jej naleznete téměř na každém stromě. Tento druh chameleona patří mezi velké druhy. Samec dosahuje délky až 50 cm, samice jsou menšího vzrůstu do 35 cm.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (61)
  24% (167)
  4% (30)
  4% (29)
  2% (15)
  53% (370)
  4% (31)

Hlasovalo 703 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz