Články

Barevní živočichové: Variance na modrou

03. 04. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4854x 0
Barevní živočichové: Variance na modrou
Kdo nezná Milku, jako by nebyl. Lépe řečeno nezkusil výtečnou čokoládovou pochoutku přímo z alpských hor. Milka, označována také jako ,,modrá kráva”, je výjimečná svého druhu. O tom, zda je aristokratického původu, se ví pramálo. Taktéž není známo, kde přesně ji hledat.
Více zde

Jepice: Životem za pár hodin

02. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 10803x 0
Jepice: Životem za pár hodin
Řád jepic je fylogeneticky nejstarším řádem hmyzu. Jepice měly dost času na to, aby se přizpůsobily četným druhům prostředí a současně rozšířily jepičí rodiny po celém světě. Dnes čítáme asi na 2500 druhů jepic. Vyskytují se především v oblasti stojatých či tekoucích vod. Ale nejen tam. Je možné na ně narazit i v lesích nebo na loukách.
Více zde

Štíři – nezničitelní bojovníci

01. 04. 2012 Michaela Truhlářová Upíři, traviči a ukrutníci 5120x 0
Štíři – nezničitelní bojovníci
Štíři (Scorpionida) patří do třídy pavoukovců (Arachnida). Vyznačují se velkými makadly s klepety, která slouží k uchopení kořisti. Disponují článkovaným zadečkem, na jehož konci se tyčí bodec, obsahující jedovou žlázu. Štíři jsou známi jako jedni z nejnebezpečnějších tvorů. Ve skutečnosti to s nimi není tak horké.
Více zde

S úsměvem 6

31. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2075x 0
S úsměvem 6
Jaro je v plném proudu. Náš opičák vyrazil mapovat terén. Při procházce v parku spatřil neobvyklý milenecký pár a veselé duo šneků. A koho nepotkal. Kalin Woodsovou, známou kočičí herečku. Erwan a jeho prořízlá pusa! Nemeškal situace a řekl si o podpis. Herečka jím byla natolik okouzlena, že jej pozvala domů a ukázala mu své slavné monografie. A tak se vyklubalo zase o přátelství víc. Doufejme, že v tom nebude žádná všivárna.
Více zde

Pyšný pták: Páv korunkatý

30. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 11114x 2
Pyšný pták: Páv korunkatý
Páv korunkatý (Pavo cristatus) patří mezi nezbytné ozdoby zámeckých zahrad. Zastupuje řád hrabavých a je chován po celém světě. Vcelku je velmi přizpůsobivý živočich. Když vyrůstá poblíž lidských obydlí, dokáže zpohodlnět. A to se opečovávanému pávovi, symbolu pýchy a povýšenosti, velice hodí.
Více zde

To jsem z toho jelen 4

29. 03. 2012 Michaela Truhlářová Zajímavosti z živočišné říše 4435x 0
To jsem z toho jelen 4
Kdo je flegmatickým rodičem a nestará se o své děti? Kteří živočichové dolují jeskyně? Kdo láká kořist na světélkování? Každý má své starosti, ale ne každý je starostlivým. O prazvláštních rodičovských pudech k ambiciózním rekordmanům, zpět na zem objevit tajemství ,,sloní“ jeskyně a odtud do vody. Pozor na světelné signály!
Více zde

Letucha: Plachtění bez křídel

28. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 3712x 0
Letucha: Plachtění bez křídel
Letucha je savec disponující vlastním řádem – letuchy (Dermoptera). Dokonce bychom ji mohli označit za vzdálenou příbuznou lemurů. Dříve byla nazývána též jako poletucha, letuška nebo kolug. Letuchy sice neumějí létat, ale žádný živočich neumí plachtit tak jako ony. A nepotřebují k tomu ani plachty, ani křídla.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na černobílou

27. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 4439x 0
Barevní živočichové: Variace na černobílou
Lesklé kabelky, zvonáče, funkybundy a stuhy ve vlasech. Vraťme se na moment do 50. let. Retro móda krášlila nejen přehlídky, ale celý svět, který se zdál o to víc barevnější. A dnes tomu není jinak. Pamatujete na kombinaci černo- bílé? Kdo by ne! Přehlídka tvarů, barev a vzorů.
Více zde

Řasovník rozedraný: Kamufláž mořského dráčka

26. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 7195x 0
Řasovník rozedraný: Kamufláž mořského dráčka
Řasovník rozedraný (Phycodurus eques) alias mořský dráček je záhadným živočichichem temných moří. Soudě dle prvního dojmu, jen málokdo by řekl, že řasovník rozedraný je rybou. Patří do třídy paprskoploutvých a čeledi jehlovitých.
Více zde

Hmyzožravec s hvězdou na tváři: Krtek hvězdonosý

25. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 12846x 0
Hmyzožravec s hvězdou na tváři: Krtek hvězdonosý
Krtek hvězdonosý (Condylura cristata) je nejpodivnější zástupce čeledi krtkovitých. Taxonomicky je řazen mezi savce z řádu hmyzožravců. Vyskytuje se na východě Kanady a severovýchodě Spojených států. Obývá mokřiny a vlhké nížinné oblasti.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (61)
  24% (167)
  4% (30)
  4% (29)
  2% (15)
  53% (370)
  4% (31)

Hlasovalo 703 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz