Články

Od opice k člověku 1

24. 03. 2012 Veronika Vítová Živočich jménem člověk 6137x 1
Od opice k člověku 1
Ke vzniku prvních forem přímo příbuzných člověku došlo ve čtvrtohorách, přesněji v pleistocénu. Vše se událo před více než dvěma miliony let. Člověk té doby byl silně závislý na přírodě. Pro své přežití se snažil přizpůsobit přírodním změnám. Potravu si obstarával kořistnicky, přisvojováním, sběrem a lovem. Je zřejmé, že tato tradice zůstala silně zakořeněná v lidském genetickém kódu.
Více zde

Velemlok japonský – obyvatel japonských vod

23. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 6220x 0
Velemlok japonský – obyvatel japonských vod
Velemlok japonský je asijský obojživelník. Je to endemit žijící pouze v několika částech japonských ostrovů Honšú a Kjúšu. Vybírá si chladné, pomalu tekoucí řeky, většinou s kamenitým dnem. Velemloci jsou obecně velice senzitivní na prostředí, v němž sídlí.
Více zde

Ještěři a ještěrky

22. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 7053x 0
Ještěři a ještěrky
Ladná obrněná těla, důstojný a přemýšlivý posed, a jakýsi zasněný až magický pohled, který je staví nad věc. Často jen vyčkávající proto, aby nám poskytli perfektní fotografický úlovek. Póza a elegance těl těchto tvorů vypovídá o talentu a rozvíjejících se modelingových schopnostech. Sláva ještěrů nevyhasla.
Více zde

Lev nebo orel? Gryf

21. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 7589x 1
Lev nebo orel? Gryf
Král šelem i vládce vzduchu, mocný a majestátný gryf. Gryf (gryphos, griffin, griffon nebo griffen) je mýtické stvoření s tělem lva a orlí hlavou a křídly. Jeho kořeny sahají od západní Evropy přes východní okraje Indie a dále.
Více zde

To jsem z toho jelen 3

20. 03. 2012 Šárka Voráčková Zajímavosti z živočišné říše 4897x 0
To jsem z toho jelen 3
Kterému živočichovi se přezdívá ,,mořská okurka“? V čem láme šváb americký rekordy? Kdo se dokáže rozčílit tak, že z očí srší krev a jed? Nejen o sebeobranných technikách, ale i to tom, komu a co bylo shůry dáno. Pozastavíme se nad růžovostí plameňáka, dovíme se něco o vražedných zbraních drobného ropušníka a zjistíme, který pták si vodu doslova ,,syslí“ pod kabátem z peří.
Více zde

Zmije paví: maskované nebezpečí

19. 03. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 7914x 0
Zmije paví: maskované nebezpečí
Víte, který had má na svědomí nejčastější úmrtí způsobené uštknutím? Je to zmije paví (Echis carinatus). Jed zmije však není nejsilnějším jedem. Taipan je jednoznačným vítězem. Nebezpečnost zmije spočívá v hojném výskytu v daném místě či zalidněné oblasti.Nalezneme ji převážně v Indii, dále pak na Blízkém východě a ve střední a jižní Asii.
Více zde

Psoun - společenský workoholik

18. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 3624x 0
Psoun - společenský workoholik
Psoun prériový (Cynomys ludovicianus) je menší hlodavec. Pochází ze severní Ameriky. Psouni původně obývali i jih Mexika. Žijí v prériích či na rozsáhlých travnatých pláních. Živí se trávou, kořínky, semeny a listím. Když na ně přijde mlsná, chytí si drobný hmyz. Psoun prakticky vůbec nepije. Nepotřebuje to. A přesto dodržuje zdravý pitný režim. Ve výživě, kterou konzumuje, je totiž obsažen dostatek vody.
Více zde

S úsměvem 5

17. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2436x 0
S úsměvem 5
Hurá! Opičák dorazil domů – k nám do redakce! A že mu to trvalo. Pár úsměvů, chvíle štěstí, slzy dojetí, jedno bouchnuté šampaňské a bujará oslava na přivítání. Erwan nám z Francie kromě houfu zážitků přivezl i kopu dárků. A tak na nás ihned spustil francouzsky, a proto jsme nemohli odmítnout ani srdečné pozvání na večeři alá francouzská kuchyně. Ani ve snu by nás nikdy nenapadlo, že nám opičák bude jednou servírovat baskické fazole.
Více zde

Nekonfliktní a talentovaní: sirény

16. 03. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 6189x 0
Nekonfliktní a talentovaní: sirény
Jen málokdo by přirovnal kapustňáka širokonosého k mořské panně. Nicméně díky těmto savcům vznikly pověsti o mořských pannách. Do řádu sirén řadíme dugonga indického, kapustňáka senegalského, širokonosého a kapustňáka jihoamerického. Tito vodní tvorové z vody takřka nevylézají. Zdraví pevné jako rybičky, se slony jsou zadobře. Sirény.
Více zde

Klíště - krvežíznivý parazit, který to umí roztočit!

15. 03. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 4651x 0
Klíště - krvežíznivý parazit, který to umí roztočit!
Klíště (Ixodes ricinus) je malý parazit z kmene členovců, nejpočetnější skupiny živočichů vůbec. Spadá do kmene klepítkatců. Klepítkatci jsou živočichové, u nichž se kusadla nenosí. V módě jsou totiž příústní orgány – klepítka (chelicery) a makadla (pedipalpy). Klíště se také řadí do skupiny roztočů. Co s nimi má společného? Charakteristickým znakem této skupiny je, narozdíl od ostatních členovců, skutečnost, že nemají rozlišenou hlavu, hruď a zadeček. Takové jednotné uspořádání těla se nazývá idiosoma.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (61)
  24% (167)
  4% (30)
  4% (29)
  2% (15)
  53% (370)
  4% (31)

Hlasovalo 703 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz