Články

Není brouk jako brouk

14. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5436x 0
Není brouk jako brouk
Zahalen brněním, ale rytíř to není. Krunýř i masku, odhodlán čelit úskalím a na život a na smrt bojovat do poslední kapky. A princ to není. Že by bytost z jiné planety? Kdeže. I hmyz má svou mocnou říši, které vládne, kterou ochraňuje. Za níž bojuje. A umírá. Za tu, kterou miluje.
Více zde

Bájný letec s ohnivými křídly: Božský to Fénix

13. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 5853x 0
Bájný letec s ohnivými křídly: Božský to Fénix
Bájný pták Fénix se stal univerzálním symbolem znovuzrození. Slzami léčí a jeho brky jsou magické. Fénix je obestřen tajemstvím. Obydlí tohoto tvora není k nalezení. Ukrývá se v tajemných, nesnadno objevitelných místech. Ten, kdo mu ublíží, bude navždy zatracen. Na Fénixe si troufne jen málokdo. Proto je jen zřídkakdy nucen použít svou božskou sílu.
Více zde

Králíci s kopýtky? Damani!

12. 03. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 3161x 0
Králíci s kopýtky?  Damani!
Králík s kopýtky? Nic zvláštního. Představujeme Vám damana. Damani zvaní také tlusťoši kapští jsou velmi zvláštní stvoření. Vzhledem připomínají králíka či přerostlé morče. Možná proto bývají tak často řazeni mezi hlodavce. Ve skutečnosti jsou ale spíše kopytníci. Jejich nejbližší příbuzní jsou totiž sloni.
Více zde

S úsměvem 4

11. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2659x 0
S úsměvem 4
Tak už je prý na mizině a vrací se domů. A nám do redakce. Erwan nás baví! Probůh, to ve Francii roztočil všechny své úspory?! Je to vskutku bohém! Opičák nám tentokrát zasílá krátkou reportáž a několik snímků z francouzského zvířecího filmového festivalu v Cannes. Ten se koná již od roku 1946 na francouzské riviéře. Každoročně zde vystupuje řada celebrit jakými jsou bernardýn Beethoven, Komisař Rex, Lassie, kosatka Willy či Cheetah z Tarzana a mnoho dalších.
Více zde

Trpělivý sprinter - gepard

10. 03. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 71761x 0
Trpělivý sprinter - gepard
Je hbitý, pružný a rád běhá. No vlastně je nejrychlejším sprinterem na světě. A ani se u toho moc nezadýchá. Mimo jiné má také nejhbitější, nejpružnější a nejútlejší tělo. Patří do čeledi kočkovitých. Šelma s vkusným kožichem. Gepard.
Více zde

Hroší zavalitost aneb O mistrovství v těžké váze

09. 03. 2012 Michaela Truhlářová Upíři, traviči a ukrutníci 3192x 0
Hroší zavalitost aneb O mistrovství v těžké váze
Krásný slunný den na koupání. Ručník, plavky, opalovací krém… Sbalíme si svých ,,pár švestek“ a vyrážíme k vodě. Usadíme se na klidném místečku, nafoukneme lehátko a hurá do vody. Idylku může překazit jedna věc. Můžeme se totiž ocitnout na nesprávném místě. Na klidné vodní hladině se rozprostírají podivné šedé objekty. Kdepak kameny! Pokud z vody vyčuhuje několik párů očí a nozder, tento přírodní úkaz nesignalizuje bezpečné koupání. Zavalitého těla, ponořeného do vody, si jen stěží všimnout. O koho se jedná? Blíží se k nám ,,živý balvan" neboli hroch obojživelný. Ale to už jsme, mimo jiné, v pěkném průšvihu.
Více zde

Děsiví smíšci - hyenovití

08. 03. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 4446x 0
Děsiví smíšci - hyenovití
Ač vypadají spíše jako šelmy psovité, jsou ve skutečnosti příbuzní šelem kočkovitých a cibetkovitých. Řeč je o hyenách. Do čeledi hyenovitých řadíme hyenu čabrakovou, hyenu skvrnitou, žíhanou a hyenku hřivnatou.
Více zde

Papoušci se chlubí svým peřím

07. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5053x 0
Papoušci se chlubí svým peřím
Hluční a pestří společníci. Takoví jsou papoušci z řádu ptáků. Dnes jich známe asi na 322 druhů. Obývají především tropické oblasti Austrálie, Tichomoří či Jižní a Střední Ameriky. Papoušky dělíme do tří samostatných skupin: toloriovití, kakaduovití a papouškovití. A že to jsou pěkní chytráci! Papoušci jsou jedni z nejinteligentnějších ptáků s vyvinutým koncovým mozkem.
Více zde

Nestvůra moří, postrach námořníků: Kraken

06. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 17876x 0
Nestvůra moří, postrach námořníků: Kraken
Krakena si můžeme představit ve spojitosti s filmem Souboj titánů. Démonickou obludu seslal Poseidon, vládce moří, na své nepřátele. Kraken ovšem do původní starořecké báje vůbec nepatří. Již odpradávna si o mocné nestvůře vypravují norští námořníci.
Více zde

Život v letu: Na křídlech albatrosa

05. 03. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 9796x 0
Život v letu: Na křídlech albatrosa
Letem světem. Alespoň tak se to říká. Mnozí sní na stránkách knih, s prsty u globusu či s cestopisnými dokumenty. Někteří si mohou dovolit romantický let balonem nebo okružní výlet letadlem. Výjimeční se vozí na koberci. Ale jen členové ptačí říše mají na růžích ustláno. Inu příroda k nim byla štědrá.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (61)
  24% (167)
  4% (30)
  4% (29)
  2% (15)
  53% (370)
  4% (31)

Hlasovalo 703 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz