Články

S úsměvem 3

04. 03. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2607x 0
S úsměvem 3
To se dalo čekat! To je celý on. Erwan se nám z Francie jen tak nevrátí. Snad tam nezůstane navěky! Prý se mu tam tuze líbí. A nám začíná být smutno. Opičák jedna všivá! Alespoň nám do redakce poslal milý e-mail. Erwan tentokráte vyrazil i za kulturou. Vydal se na koncert slavné pianistky Nory v Provence.
Více zde

Kresby na hadí kůži

03. 03. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 8995x 0
Kresby na hadí kůži
Zmije, taipan, anakonda, chřestýš, kobra, mamba….Známe jich na tisíce. Konkrétně 2700 druhů, z nichž 410 je jedovatých. Dělí se do 18 čeledí a 19 podčeledí. Plazi z řádu šupinatých (Squamata). Dravci a dokonalí lovci. Hadi.
Více zde

To jsem z toho jelen 2

02. 03. 2012 Michaela Truhlářová Zajímavosti z živočišné říše 3389x 0
To jsem z toho jelen 2
Kdo používá barvy bez štětce? Který živočich má až 100 nápadníků? Ať už den, několik měsíců či celá léta, krátí se čas všem. Každý si je přesto vědom svých povinností a vykonává tvrdou práci. Živočišná říše je přece tak barevná! O tom, že všekazi dokáží doslova ,,z vody“ vařit beton, o malování pocitů, o žádaných krasavicích, ale i o tom, že k plachtění skutečně není zapotřebí plachetnic...
Více zde

Hrdý černý bojovník jménem gorila

01. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 2578x 0
Hrdý černý bojovník jménem gorila
Svalnaté paže, vysoké čelo, klidný, sebevědomý pohled. A přece to není akční hrdina. Zastavme se u gorily. Gorily jsou primáti z čeledi hominidů. V dnešní době patří k velmi ohroženým druhům. Vyskytují se pouze v tropických a subtropických lesích střední Afriky. Gorily rozlišujeme na horské a nížinné.
Více zde

Obrovský vegetarián: Slon africký

29. 02. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 6055x 0
Obrovský vegetarián: Slon africký
Který suchozemský savec je větší než slon africký? No přece žádný! Slon africký, Loxodonta africana, se vyskytuje v afrických savanách, jižně od Sahary. Zdržuje se ve stádech. Obývá místa, v nichž je zajištěn zdroj pitné vody. Slon dosahuje výšky okolo 4 metrů a váží v průměru 7 tun. Obyčejně se dožívá věku okolo 70 let.
Více zde

S úsměvem 2

28. 02. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2493x 0
S úsměvem 2
Sotva sluníčko vystrčilo první růžky, opičák přišel s nápadem vyrazit k vodě! Chce prý chytit první bronz. Jak pošetilé! S potutelným úsměvem jsme zamáčkli slzu pobavení. Erwan oprášil letní náčiní - sbalil lehátko, plavky a opalovák. A tak se šlo. Věru, dokonce nebyl prvním návštěvníkem vyhledávajícím vodní radosti, jehož pobláznil sluneční dotek. Ve vodě se koupaly tisíce ryb. Tuleni toužebně prosili mámy, aby si také smočili ocasy. Ale jaképak koupání! Erwan se vydal střemhlav vlnám, ovšem v momentě, když natáhl nohy do vody, polil jej mráz po celém těle. A tak se šlo zpátky domů, do teploučka. Po cestě zpátky mu pekně vyhládlo. Stavil se proto do řeznictví na kousek salámu. Potkal tam neuvěřitelně chytrého psa. Méně příjemným zážikem byla nehoda na silnici, jež se udála poté.
Více zde

To jsem z toho jelen 1

27. 02. 2012 Michaela Truhlářová Zajímavosti z živočišné říše 4377x 0
To jsem z toho jelen 1
Nejrychlejší, největší či nejjedovatější? Kdo vyniká v běhu, létání a ve schopnosti otrávit soka jedem? Může chtít zvířecí mládě od mámy 190 litrů mateřského mléka za den? Jak se projevuje láska mezi kudlankami? ,,Snědly“ by se láskou?
Více zde

WANTED: Nebezpečný taipan!

26. 02. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 9466x 0
WANTED: Nebezpečný taipan!
Pozor! S taipany si není radno zahrávat. Zástupci tohoto druhu se řadí k nejjedovatějším a nejnebezpečnějším hadům světa. Příroda k nám byla přesto trošku milosrdná. Můžeme si oddechnout. Taipani nepatří mezi útočné a agresivní plazy.
Více zde

Symbióza živlů - drak

25. 02. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 5348x 0
Symbióza živlů - drak
Princezna, král či moudrý starec? Který z nich je současně symbolem dokonalého, moudrého a vznešeného? Někoho jsme opomněli. Přeci draka. Vždyť co bychom si bez nejznámějšího mýtického tvora počali!
Více zde

Taxonomie člověka

24. 02. 2012 Šárka Voráčková Živočich jménem člověk 7397x 3
Taxonomie člověka
To, že umíme mluvit, číst a psát nemění nic na tom, že jsme ,,primáti“. A ne tak ledajací. Patříme mezi ty úzkonosé. Na rozdíl od ploskonosých opic, neboli opic Nového světa (Amerika, Austrálie), pochází úzkonosé opice ze světa Starého (Evropa, Asie, Afrika). Jedná se například o kočkodana, gibona, orangutana či gorilu. Na první pohled poznáme ,,naše příbuzné“ podle úzké nosní přepážky a vysokých nozder, které směřují dolů. Výrazné jsou také nadočnicové oblouky. Úzkonosé opice mají i stejný zubní vzorec. Konec konců, svým chrupem by nezaskočily ani zubního lékaře při prohlídce.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (61)
  24% (167)
  4% (30)
  4% (29)
  2% (15)
  53% (370)
  4% (31)

Hlasovalo 703 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz