Články

Barevní živočichové: Variace na černobílou 2

14. 07. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 3920x 0
Barevní živočichové: Variace na černobílou 2
Minimalistický výraz, jednoduchost jako příznačný styl a čistý tvar. Na molo vstupuje animální kolekce s neokoukanými modely. Prezentujícím nechybí profesionalita, sebevědomí a v neposlední řadě anismysl pro černobílou. S pruhy či bez, s originálními křivkami, oslní všechny přítomné. O kom je řeč?
Více zde

S úsměvem 19

06. 07. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2237x 0
S úsměvem 19
Pijete kávu? Kouříte? Nebo si jen cestou z práce občas kopíte kalorickou bombu v podobě fast foodu? Či naopak - dodržujete zdravý životní styl? Erwan už je zase na cestách, ale nejen za zábavou. Jeho mise tentokráte spočívá v mapování životního stylu domácích mazlíčků z různých koutů světa. Vytvořil tak drobné reportáže. Výsledkům se naopak nestačil divit.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na podivnost

03. 07. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5557x 0
Barevní živočichové: Variace na podivnost
S osobními měřítky vytváříme soudy. S preferencí jednoho sesazujeme druhé. S doceňováním krásy opačné zatracujeme ošklivostí. Měřítka jsou subjektivní. Na trase mezi bodem, jež oku lahodí a esteticky uspokojuje, a pohledům na nelibé a odstrašující, stojí ona podivnost. Beze směru, jako stopař sečkávájící na půli cesty, je neustále v pohybu.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na výjimečnost

28. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5029x 0
Barevní živočichové: Variace na výjimečnost
Když byla Země zrozena a společně s ní přibývalo tisíce živočišných druhů, příležitost být ,,krásným" byla nepochybně podmíněna evolučním vývojem. Samotné kouzlo evoluce tkví především v procesu adaptace tvorů přírodním podmínkám. Zevnějšek neboli jakási ,,osobní image" vznikla z potřeby být v bezpečí. Tato potřeba se odrazila v barevných, fascinujících variacích každého jedince, jež jsou lahůdkou pro oko.
Více zde

S úsměvem 18

26. 06. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 4132x 0
S úsměvem 18
Už jste to slyšeli? Velký skandál o slečně Kittyové, kočičí mámě, která doslova ,,sbírá“ kočky z ulice a poskytuje jim svůj domov. Její dům je však zahlcen kočkami, o které majitelka z důvodu vysoké kvantity nestíhá pečovat. Jak celý příběh dopadne? O tom můžeme jen spekulovat. Momentálně jedno z nejaktuálnějších témat Londýna vychází každý den v tisku a médiích. Miss Kittyová je silná kočka, která se s bulvárem a děním kolem zdatně vyrovnává po svém.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na světlo

19. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 7971x 0
Barevní živočichové: Variace na světlo
Zářivky - žárovky - lasery - živočichové. Který z nich do výčtu nepatří? Pokud pomineme hledisko životného/neživotného, dostali jsme Vás! Jak můžeme srovnávat žárovku se živočichem? Je pravda, že vzhledem si zdaleka nekonkurují, zato produkce světla je jim společná.
Více zde

S úsměvem 17

18. 06. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2404x 0
S úsměvem 17
Je to tady! Vy to necítíte? No přeci vůni bezstarostného, sluncem obaleného léta, divokých prázdninových zážitků a spontánních teplých večerů! Zdá se to jako sen? Vůbec ne! Inu, popravdě řečeno, my, tvrdě pracující, můžeme jen ne/trpělivě čekat na dovolenou. A když už skoro klepe na dveře, člověk nabývá pocitu, že se na návštěvě příliš dlouho neohřála.
Více zde

S úsměvem 16

13. 06. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2555x 0
S úsměvem 16
Práce, práce, a zase tvrdá práce! Už dost snění! Erwan zaspal dobu a pod rukama mu utekla pracovní činnost, na kterou pozapomněl. Tentokrát si ,vzal na triko" interview s rekordmany či velmi talentovanými živočichy. Na výzvu diváků jsme v redakci obdrželi tip nejmenované paní na jejího výjimečného souseda křečka horolezce, jenž s láskou zdolává vrcholky nejvyšších hor světa. A protože se v blízké době chystá pokořit samotnou K2, Erwan si nemohl nechat ujít tuto jedinečnou příležitost ke krátké disputaci.
Více zde

Barevní živočichové: Variace na proužky

11. 06. 2012 Kateřina Barabášová Kouzelný svět barev a tvarů 5107x 0
Barevní živočichové: Variace na proužky
Proužky, puntíky, káry, nebo srdíčka? Jedině pruhovaně! Společnost dospěla k bodu být trendy ,,za každou cenu“. Občas tak saháme až na hluboká dna peněženek, abychom budováním další ,,nové image" potvrdili svou identitu. Pro originalitu a šmrnc však nemusíme obětovat tajemství pokladniček. Inspiraci snadno nalezneme v přírodě.
Více zde

S úsměvem 15

08. 06. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2675x 0
S úsměvem 15
Věděli jste o tom, že slepice jsou nadané tanečnice a rády obráží večírky? A co teprve psí gurmáni, kteří si rádi pošmáknou na dobrém soustu v drahé restauraci! Nevěříte? Tím pádem nevěříte svým snům. Erwan měl však skutečně podivný sen.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz