Úsměvy živočicha

S úsměvem 28

04. 10. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2627x 0
S úsměvem 28
Na Erwana se za posledních pár měsíců mediálně pozapomnělo. Alespoň takového pocitu nabyl náš zvířecí kolega. Rozhodl se vyrazit na reklamní a divadelní konkurz. Reklamy na léky, oční čočky, nové kabelky či lahodné čokolády. Kam ale dosadit opičáka? Banány? Kdepak!
Více zde

S úsměvem 27

27. 09. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2746x 0
S úsměvem 27
Obraz/odraz je pomíjivý. Alespoň ten v zrcadle. Je subjektivní iluzí , kterou si vytváříme sami o sobě a pro sebe. Zrcadlo má hned několik poloh. V noci člověka snadno vyděsí. Imaginace mysli dokáže být neúprosná a zákeřná. V tmavé místnosti pak spatříme záblesk hadích oči či pohybující se přízrak. S nástupem denního světla, po probuzení, má zrcadlo podobný efekt ovšem jiného rázu a vyznění. Nevyděsíme se fiktivní představy tanoucí v mysli, nýbrž sami sebe. V jiném případě, když se vyspíme do růžova, spatříme svůj obraz, který nás mile poteší.
Více zde

S úsměvem 26

21. 09. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2900x 0
S úsměvem 26
Z Erwanova deníku: Existují dvě skupiny lidí. Pejskaři a ti, kteří dávají přednost kočičímu stvoření. Každá z nich má svá pravidla a zásady a když dojde na konflikt, situace může skončit hádkou alá kočka a pes. Pokud však přejdeme všechny spory, vzniká naopak silné pouto dvou druhů/mazlíčků.
Více zde

S úsměvem 25

12. 09. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2251x 0
S úsměvem 25
Erwan je v jednom kole. Jak jinak než na cestách. S bicyklem jej nespatříte, zato z prostředí velkoměst se nehne ani na krok. Je to totiž opičák kulturního charakteru, a tak potřebuje paradoxně ,,dýchat" zábavou. Procházkou domů směrem z parku spatřil útržek z živého natáčení dalšího dílu Agenta 007. Nebylo by žádným překvapením, kdyby se do celé situace nezačal nemíchat. Tak se také stalo. Jako hlava děravá však pozapomněl, který díl Jamese Bonda je novým přírůstkem v pořadí...
Více zde

S úsměvem 24

23. 08. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3309x 0
S úsměvem 24
Z Erwanova deníku: Ztráty a nálezy: Myslím, že disponuji skrytým talentem pro ztrácení věcí. Ovšem nemyslím si, že jsem v tom zcela sám. Když jsem dospěl do věku celých deseti let, ztratil jsem svůj první banán. Ale banán to nebyl ledajaký. Byl totiž kouzelný. Inu, nejsem pošetilý, abych věřil v kouzla a čáry, ale jsem přesvědčen o tom, že v určitých materiálních věcech, jež se putují přes několik generací a kolen, existuje jistá nedefinovatelná magie.
Více zde

S úsměvem 23

13. 08. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 3077x 0
S úsměvem 23
Toužíte být úspěšní, bohatí a šťastní? Nebo už se Vám to podařilo a chybí pouze mediální sláva? Komu a nakolik je toto přání životní prioritou či tajným snem? Erwan vytvořil sociální průzkum jedinců, který se dotýká vlivu médií na živočišné druhy. Svůj výzkum zaměřil na ptáky, jejichž snem je mediální úspěch skrz modelingová prkna.
Více zde

S úsměvem 22

04. 08. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2444x 0
S úsměvem 22
Žhavá vedra Erwanovi opravdu nesvědčí. Tentokrát zatoužil po létání. Jeho euforie čerpá zřejmě ze způsobu života, jenž vedl dávno v minulosti. Hrátky mezi stromy, vítr na rukou, pány lesního království. Malý opičák se v plenkách snášel mezi mohutnými větvemi hluboké džungle. S úrovní korun stromů nikdy předtím nepocítil tíhu. Nyní na sebe pojal břímě lidské, kontrastující se ,,svobodou" animální.
Více zde

S úsměvem 21

27. 07. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2439x 0
S úsměvem 21
Psí festivaly, kočičí balety, ptačí koncerty. Vše je v plném proudu horkého léta bez vánku. Zmrzlina teče, voda v tůních se ohřívá, asfalt horkem stéká po cestách. Dopravní prostředky leží na vyprahlých ulicích, jimž mladí stopaři dodávají dynamiku. Turisté opráší zapadlé fotoaparáty a směle vyráží na dovolenou. Cvak - cvak - cvak. Prý je moment navždy zvěčněn. Ale kdepak! Erwan razí do ulic za kulturou. Pouliční pěvci, punkoví divadelníci, kouzelníci a šmelináři, všihni ti vytváří kouzlo místa a podtrhují jeho jedinečnost.
Více zde

S úsměvem 20

17. 07. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2890x 0
S úsměvem 20
S kloboukem a kytarou v ruce Erwan vyráží po slunných cestách. Nad hlavou křídla ptačí a nebetyčné objekty z rukou lidských, sestrojených myšlenkami předků, jež nutí klopit zrak. Pod nohama stopy zaprášené sílou slunečních paprsků. Kdo kráčí v mých stopách? Na drobný okamžik se zastaví u kolemjdoucích a pro jejich úsměvy zapěje několik tónů. Léto je euforické. Ve vzduchu závan radosti z dané chvíle. Mladí vykukují ze svých nor a snaží se na sebe upozornit. Večery pak tráví v objetí pospolu....
Více zde

S úsměvem 19

06. 07. 2012 Kateřina Barabášová Úsměvy živočicha 2207x 0
S úsměvem 19
Pijete kávu? Kouříte? Nebo si jen cestou z práce občas kopíte kalorickou bombu v podobě fast foodu? Či naopak - dodržujete zdravý životní styl? Erwan už je zase na cestách, ale nejen za zábavou. Jeho mise tentokráte spočívá v mapování životního stylu domácích mazlíčků z různých koutů světa. Vytvořil tak drobné reportáže. Výsledkům se naopak nestačil divit.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz