Seznamte se s živočichem

Jelenec běloocasý: vzácný jelen

09. 12. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 1919x 0
Jelenec běloocasý: vzácný jelen
Každý člověk někdy v životě viděl srnce nebo jelena ve volné přírodě. Jen málo lidí ale potkalo zvíře, které je jelenovi velmi podobné. Má jeho jméno dokonce i v názvu. Ale jelen to není. Pojďme si toto zvíře představit blíže.
Více zde

Ještěrka obecná: nejčastější ještěrka

25. 09. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 7968x 0
Ještěrka obecná: nejčastější ještěrka
Snad každý si jako malý hrál na pískovišti. Při hloubení hradních příkopů, jste mohli narazit na začátku léta na malá, oválná, bílá vajíčka. Jen málokdo ví, čí tento nalezený poklad je.
Více zde

Sysel obecný: mizející soused

10. 08. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 1915x 0
Sysel obecný: mizející soused
Jeho jméno se učí všechny děti na základní škole. Patří totiž do českých vyjmenovaných slov. Většina ho ale viděla jen na fotografii. Jen málokdo se může pochlubit, že potkal sysla v přírodě, protože jeho počty v posledních letech vytrvale klesají.
Více zde

Martináč bukový: hnědý kavalír

12. 07. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 1833x 0
Martináč bukový: hnědý kavalír
V létě, když máme otevřené okno a rozsvítíme doma světlo, po delší době nalétne do našeho pokoje mnoho hmyzu. Kromě otravných komárů, malých mušek nebo drobných šedých můr, k nám může zabloudit i jeden krásný noční motýl. Toho si v tomto článku představíme.
Více zde

Ledňáček říční: létající drahokam

08. 05. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3608x 0
Ledňáček říční: létající drahokam
Při procházce okolo potoka, pokud jste měli štěstí, jste mohli zahlédnout rychle poletujícího malého ptáčka. I když v klidu vypadá křehce, v letu je skoro nepolapitelný. Většina lidí ho viděla jen jako tyrkysově modrou čáru. Pojďme si říct o tomto živočichovi něco víc.
Více zde

Mandelinka bramborová: Americký vetřelec

12. 04. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 2213x 0
Mandelinka bramborová: Americký vetřelec
Asi nikdo by v malém, oranžovém brouku nehledal tvora, který ročně dokáže způsobit několikamiliardové škody v zemědělství ve větší části světa. Dokonce pomohl vytvořit několik hladomorů. Pojďme si představit toto nenápadné zvíře trochu blíž.
Více zde

Želva nádherná: Odhozený mazlíček

02. 04. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 1982x 0
Želva nádherná: Odhozený mazlíček
Jistě znáte mnoho lidí, kteří chovají vodní želvy. Dostali je jako malé tvorečky, byli z nich nadšení a vzorně se o ně starali. S těmito tvory, kteří byli nezřídka velcí jen jako desetikoruna, překonali nejtěžší období, tedy jejich mládí. Někdy si ovšem chovatelé uvědomí, že jejich mazlíčci budou žít desítky let a najednou se to v některých zlomí. I když si neuvědomí, co vše mohou způsobit, pustí svoji želvu do volné přírody.
Více zde

Výr velký: naše největší sova

08. 02. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3759x 1
Výr velký: naše největší sova
Všimly jste si někdy při procházkách lesem mělkých jam se zbytky skořápek, výtrusů a vývržků nestrávené potravy? Určitě jste si je prohlížely, od jakého zvířete mohou být? Možná jste si ani nevšimly několika oranžových párů očí, které vás z korun stromů, ale i z nízkých hustých keřů u země, sledovaly. Pojďme si zvíře, které obývá toto hnízdo, představit trochu blíž.
Více zde

Srnec obecný: náš lesní soused

11. 01. 2016 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 5285x 1
Srnec obecný: náš lesní soused
Nejen na podzim můžete při procházkách přírodou na zemi najít shozené parohy. Ty většinou patří srnci, který je nejčastější spárkatou zvěří na našem území. Při některých setkáních se srnčí zvěří jde ale o život. Když nečekaně v nepřehledném úseku silnice skočí řidiči přímo do cesty. Co je k tomuto nebezpečnému chování vede?
Více zde

Lišaj smrtihlav: motýl přinášející smrt

18. 12. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 15541x 19
Lišaj smrtihlav: motýl přinášející smrt
Jak rychlý dokáže být motýl? Kolik kilometrů dokáže uletět? Většina lidí vnímá motýla jako křehké a krásné zvíře, které je ale velmi zranitelné. V naší přírodě se najdou zástupci nočních motýlů, kteří jsou statnější než jejich denní příbuzní. Dokonce je tu tažný druh, který dokáže letět 54 km/h a překonat vzdálenost 4500 km.
Více zde


Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (66)
  23% (180)
  4% (33)
  4% (30)
  2% (17)
  51% (396)
  6% (49)

Hlasovalo 771 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz