Seznamte se s živočichem

Hrdý černý bojovník jménem gorila

01. 03. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 2669x 0
Hrdý černý bojovník jménem gorila
Svalnaté paže, vysoké čelo, klidný, sebevědomý pohled. A přece to není akční hrdina. Zastavme se u gorily. Gorily jsou primáti z čeledi hominidů. V dnešní době patří k velmi ohroženým druhům. Vyskytují se pouze v tropických a subtropických lesích střední Afriky. Gorily rozlišujeme na horské a nížinné.
Více zde

Obrovský vegetarián: Slon africký

29. 02. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 6208x 0
Obrovský vegetarián: Slon africký
Který suchozemský savec je větší než slon africký? No přece žádný! Slon africký, Loxodonta africana, se vyskytuje v afrických savanách, jižně od Sahary. Zdržuje se ve stádech. Obývá místa, v nichž je zajištěn zdroj pitné vody. Slon dosahuje výšky okolo 4 metrů a váží v průměru 7 tun. Obyčejně se dožívá věku okolo 70 let.
Více zde

Pod vodou s vorvaněm

23. 02. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 4162x 0
Pod vodou s vorvaněm
Živočich z řádu kytovců, který klame tělem. Vypadá totiž jako ryba. Řadí se ovšem mezi placentální savce. Protože tráví celý život v oceánu, patří mezi savce extrémně přizpůsobené pohybu ve vodě. Aerodynamicky tvarované tělo se honosí vodorovnou ocasní ploutví. My ale víme, že se o ploutev nejedná. Jsou to pouze přeměněné zadní končetiny. Také se jako řádný savec musí jednou za čas nadechnout. Na hlavě má proto otvor, z něhož před nádechem vypouští páru tak silně, že je možné jej zaslechnout na míle daleko.
Více zde

Fosa - Pán Madagaskaru

20. 02. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 9833x 0
Fosa - Pán Madagaskaru
Ti z vás, kteří dobře znají tajuplný ostrov Madagaskar, jistě vědí, že je jediným místem na světě, kde žije šelma fosa. Na své si přijdou i fanoušci Madagaskaru. I tento film může posloužit jako drobná pomůcka pro představu o tom, čím se fosa živí. Strava fosy je pestrá na lemury a hlodavce, ovšem nepohrdne ani ptákem či rybou. Z těl ulovených živočichů fosy zkonzumují úplně všechno. A to doslova. ,,Na talíři“ nenechají ani chlupy, drápy či kosti.
Více zde

Kolibřík alias létající drahokam

20. 02. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 5682x 0
Kolibřík alias létající drahokam
Nejmenší! Nejrychlejší! Nejlehčí! Dámy a pánové - kolibřík. Držitel výše zmíněných rekordů je nejmenším ptákem světa, kalypta nejmenší z čeledi kolibříkovitých. Od zobáku ke konci ocasu měří 5,5 cm, velikost samostatného těla bez zobáku je tedy pouze 1,5 cm! Ale ne všichni kolibříci jsou takoví rekordmani. Jejich běžná velikost se pohybuje od 6 do 21 centimetrů. Jejich tělo je z 25% tvořeno létacími svaly. Dalších 25% zaujímá srdce, které vyplňuje polovinu tělní dutiny. (Srov.: u člověka tvoří srdce pouze 0,5% celkové hmotnosti).
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (175)
  4% (32)
  4% (29)
  2% (16)
  52% (385)
  5% (36)

Hlasovalo 738 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz