Seznamte se s živočichem

Slepýš křehký: had nebo ještěr?

22. 11. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 5205x 0
Slepýš křehký: had nebo ještěr?
Je to jeden z našich nejrozšířenějších plazů. Můžeme ho potkat v přírodě i u našich domovů. Často ho bohužel vidíme jako mršinu přejetou na silnici. Mnoho lidí si ho plete kvůli tvaru těla s hadem. Ve skutečnosti je to ale ještěr. Představme si plaza, který klame tělem trochu blíž.
Více zde

Škeble rybničná: jednonohá kráska

20. 10. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 9092x 1
Škeble rybničná: jednonohá kráska
Snad skoro každý, kdo byl na dovolené u moře si dovezl jako suvenýr nějakou tu lasturu mořských mlžů. Pak si tyto nádherně barevné ulity doma vystavil jako vzpomínku na volné dny. Ale i u nás se vyskytují mlži, kteří sice nehrají tolika barvami jako jejich mořští příbuzní, ale nejsou o nic méně zajímavý nebo krásní. Představíme si jednoho z nich.
Více zde

Štika obecná: žralok našich vod

10. 10. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 2279x 0
Štika obecná: žralok našich vod
Je rozšířeno mnoho historek o tom, jak štika napadla koupajícího se člověka nebo psa. Ale opravdu může být tato nádherná, i když respekt budící ryba, tak nebezpečná? Podívejme se na oblíbenou trofej rybářů trochu blíž.
Více zde

Skokan hnědý: žába mnoha tváří

27. 09. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3758x 0
Skokan hnědý: žába mnoha tváří
Na procházkách přírodou se můžeme leknout nenadálého zvuku ve křoví, v trávě, listí nebo vodě. Kromě ptáků a hlodavců nás takto může vyděsit jedna žába. Často si jí ani kvůli jejímu zbarvení, které skvěle splývá s okolní zeminou, nevšimneme. Upozorní na sebe až svým úprkem před naším zašlápnutím.
Více zde

Okáč černohnědý: drsňák z hor

08. 09. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 1472x 0
Okáč černohnědý: drsňák z hor
S motýli se v přírodě setkáváme často, i když dnes jich bohužel nelétá tolik jako dříve. Jsou nádherně barevní a vždy přitahují naši pozornost. Když je vidíme zblízka, zdají se nám křehcí. Přesto několik druhů žije i na horách. Přežívají kruté zimy i rychlé změny počasí. Pojďme si představit jeden druh motýla trochu blíž.
Více zde

Ježek západní: náš pichlavý soused

30. 08. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 2133x 0
Ježek západní: náš pichlavý soused
Každý ho zná. I když většina lidí jen z pohádek a má o něm mylné představy. Nejčastější je asi ta o tom, jak po lesích nosí na svých bodlinách jablka, hrušky nebo houby. To je ale daleko od pravdy, protože ježek západní patří mezi hmyzožravce.
Více zde

Ještěrka zelená: český drak

18. 07. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3632x 0
Ještěrka zelená: český drak
Draky zná jistě každý. Jsou v pohádkách, někdy hrají zápornou, jindy kladnou roli v příběhu, kde dobro zvítězí nad zlem. V naší přírodě máme tvora, který se tomuto bájnému zvířeti podobá. Jsou to ještěrky. Sice nemají více hlav, nedokážou plivat oheň a pekelnou síru, ale i přesto mají několik zvláštních schopností. Dokáží ztratit ocas a ten je schopný jim znovu dorůst. Představme si naší největší ještěrku.
Více zde

Motýlice lesklá: tak trochu jiná vážka

04. 07. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 5108x 1
Motýlice lesklá: tak trochu jiná vážka
Okolo řek, rybníků, ale i luk a lesů často poměrně rychle prolétají zvláštní tvorové. Mají velkou hlavu s výraznýma očima, poměrně velká křídla, dlouhý a štíhlý zadeček. Nevypadají jako z tohoto světa. Známe je ze zkamenělin již z období karbonu a permu, tedy z prvohor. Patří do řádu vážek, ale některé se tak nejmenují. Pojďme si představit jednu z nich, kterou v naší přírodě můžete vidět velmi často: motýlici.
Více zde

Labuť velká: královský pták

24. 06. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 9586x 0
Labuť velká: královský pták
Labuť velká vyniká oproti jiným ptákům svojí velikostí, silou a krásou. Její vzhled i pohyb je královsky důstojný. Byla a je velmi často chována jako okrasa parků a velkých zámeckých zahrad. Dostala se do mnoha pověstí i pohádek.
Více zde

Vydra říční: vodní šelma

06. 06. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3576x 0
Vydra říční: vodní šelma
Vydru známe jako rozkošnou šelmu z populárního večerníčku O Vydrýskovi nebo jako dobrého plavce ve skoro každé naší zoologické zahradě. Jen málo lidí ji ale vidělo ve volné přírodě. Pojďme si o ní říct něco víc...
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (175)
  4% (32)
  4% (29)
  2% (16)
  52% (385)
  5% (36)

Hlasovalo 738 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz