Seznamte se s živočichem

Užovka obojková: šupinatá kráska

28. 05. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3233x 0
Užovka obojková: šupinatá kráska
Kdo by čekal u hada, že bude umět plavat? A přitom plave dobře a poměrně rychle. Zvládá jak střední proudy řek, tak i klidné hladiny rybníků. Užovku poznáme lehce a určitě si ji ve vodě nespleteme s úhořem.
Více zde

Volavka popelavá: ptačí „zbabělec“

23. 05. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3129x 1
Volavka popelavá: ptačí „zbabělec“
Jistě jste někdy při procházce přírodou u rybníka zahlédli ptáka, který vodní hladinu kontroloval z koruny vysokého stromu. Také jste ho mohli sledovat, jak nehybně, v charakteristické pozici, čeká na svou kořist. Ale určitě jste se k němu blíže nedostali, protože tento pták je velmi plachý.
Více zde

Prase divoké: nebezpečné zvíře?

03. 05. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 4219x 0
Prase divoké: nebezpečné zvíře?
Jako malé děti jste mohly slyšet, že jedno z mála nebezpečných zvířat, které můžete potkat ve volné přírodě je právě prase divoké. Lidé se straší historkami o tom, jak v lese jejich známého napadlo toto divoké zvíře. Někdy se děsí chrochtáním ve křoví při sbírání hub. Je ale opravdu prase tak nebezpečné?
Více zde

Želva bahenní: naše jediná původní želva

25. 04. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 3039x 0
Želva bahenní: naše jediná původní želva
Lidé se rádi chodí do zoologických zahrad dívat na velké želvy sloní nebo se na dovolené v tropických krajinách kochají pohledem na obrovské mořské želvy. Někteří si i přes zákaz dovážejí suchozemské a vodní želvy z oblasti středozemního moře. Často si lidé želvy kupují jako domácí mazlíčky, ale jen málokdo ví, že i u nás, v České republice, máme svojí želvu.
Více zde

Čolek obecný: krasavec jen na „chvilku“

18. 04. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 4315x 0
Čolek obecný: krasavec jen na „chvilku“
Mohlo se Vám někdy při procházce krajinou stát, že jste v tůňce potkaly tohoto zvláštního živočicha. Vypadá jako z dob minulých, kdy po souši ještě chodili dinosauři. A opravdu tomu tak je, jelikož patří ke staré třídě obojživelníků.
Více zde

Křeček polní: statečný mrňous

01. 04. 2015 Petr Šopejstal Seznamte se s živočichem 8064x 0
Křeček polní: statečný mrňous
Jistě všichni znáte tohoto drobného hlodavce. Spousta z nás ho měla i jako první zvíře, které jsme chovali jako malé děti. Ale věděli jste, že křeček žije u nás i ve volné přírodě? Pojďme se s ním seznámit trochu blíže...
Více zde

Los evropský: mohutný paroháč

16. 01. 2013 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 11564x 0
Los evropský: mohutný paroháč
Los evropský (Alces alces) je největším žijícím kopytníkem z čeledi jelenovitých, která se dále dělí na několik poddruhů. Nejznámějším představitelem je nepochybně los evropský, který se výjimečně vyskytuje i v Čechách. Obecně však lze toto ohromné zvíře spatřit spíše v severních částech zeměkoule. Narazíte na něj také v pražské či brněnské zoologické zahradě.
Více zde

Hlemýžď zahradní: život s ulitou na zádech

14. 01. 2013 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 18451x 0
Hlemýžď zahradní: život s ulitou na zádech
Hlemýžď zahradní je plž o velikosti téměř pěti centimetrů, který obývá křoviny, lesíky i zahrady. Miluje zejména vlhká a stinná místa. Tento fakt se mu v kombinaci s jeho nenápadným zbarvením často stává osudným. Dokáže se zamaskovat nejen před predátory, ale i před člověkem. Snadno se pak stane obětí zašlápnutí podrážkou.
Více zde

Ježura australská: samotář s bodlinami

19. 12. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 8617x 0
Ježura australská: samotář s bodlinami
Neexistuje moc živočichů, kteří by se vyznačovali bodlinami na těle. Do této kategorie spadá ježek, se kterým se často setkáte venku za letních a podzimních večerů. Možná jste spatřili i dikobraze - například v některé české zoologické zahradě. Dalším ze zástupců takto bodlinatých zvířat je ježura australská (Tachyglossus aculeatus) z čeledi ježurovitých.
Více zde

Andulka vlnkovaná: nejoblíbenější papoušek mezi chovateli

17. 12. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 6310x 0
Andulka vlnkovaná: nejoblíbenější papoušek mezi chovateli
Andulka vlnkovaná (Melopsittacus undulatus) je mezi chovateli velmi oblíbený papoušek. Je známá nejen díky pestrému zbarvení, ale také pro malý vzrůst či schopnost naučit se rychle mluvit. O tom svědčí i její latinské jméno „Melopittacus“, které můžeme přeložit jako „zpěvný papoušek“.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (175)
  4% (32)
  4% (29)
  2% (16)
  52% (385)
  5% (36)

Hlasovalo 738 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz