Seznamte se s živočichem

Medvěd lední: vytrvalý stopař

13. 12. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 3385x 0
Medvěd lední: vytrvalý stopař
S první velkou sněhovou nadílkou zavítejme na mrazivý sever, kde žije medvěd lední (Ursus maritimus). Tento druh medvěda je považován za třetí největší suchozemskou šelmu na světě. Pro jednoho roztomilý, na druhého působí hrozivě. Za medvědem však nemusíte až na polární kruh. Stačí navštívit zoologickou zahradu v Praze či Brně.
Více zde

Sumec velký: lákadlo pro nejednoho rybáře

11. 12. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 4510x 0
Sumec velký: lákadlo pro nejednoho rybáře
Sumec velký (Silurus glanis) je jednou z největších ryb obývajících sladkovodní vody v Evropě. Díky tomuto faktu se stal terčem mnoha rybářů, kteří po něm často marně pátrají. Dravá ryba v dospělosti běžně dosahuje délky od 80 až do 160 centimetrů. Byl však zaznamenán i kousek o velikosti 3 metrů! Tradiční zbarvení sumce je tmavé, zcela ojediněle však můžete spatřit i sumce bílého neboli albína.
Více zde

Tetřívek obecný: drobný kur se zvučným hlasem

05. 12. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 3429x 0
Tetřívek obecný: drobný kur se zvučným hlasem
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix, black grouse), stejně jako jeho známější příbuzný tetřev hlušec, patří mezi kurovité ptáky z čeledi tetřevovitých. Tetřívek je charakteristický tmavými brky s modrozelenými odlesky a výrazným červeným hřebínkem. Navzdory malému vzrůstu dokáže během jarního páření působit pěkný rozruch.
Více zde

Sekáč domácí: samozvaný host lidských příbytků

03. 12. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 14411x 1
Sekáč domácí: samozvaný host lidských příbytků
Jen málokterou hospodyňku nevyděsí pohled na krčícího se sekáče v rohu obývacího pokoje. U nás v Čechách patří mezi ty nejrozšířenější sekáče. Je stálým obyvatelem většiny domácností i kůlen.
Více zde

Panda velká: Milý medvídek či dravá šelma?

28. 11. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 5813x 0
Panda velká:  Milý medvídek či dravá šelma?
Panda velká (Ailuropoda melanoleuca) je charakteristická černobílou kresbou, huňatým kožichem a mírumilovným až tupým výrazem. Snad každé dítě touží po plyšové pandě. Úhlavním nepřítelem pandy je člověk, který ji po mnoho let lovil, narušoval její domovinu a připravoval ji o potravu.
Více zde

Bazilišek zelený: ještěr s mytickou historií

26. 11. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 10419x 0
Bazilišek zelený: ještěr s mytickou historií
S baziliškem je spojena řada legend a pověstí. Bazilišek, o němž mluví báje a fantasy literatura, má podobu hada či draka s dlouhým ocasem. Připomíná tak nebezpečné jedovaté zvíře, které je schopné probodnout i jezdce na koni. Naštěstí se není čeho bát. Skutečný bazilišek je docela jiný.
Více zde

Vizuální klamy zebry obecné

21. 11. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 50623x 0
Vizuální klamy zebry obecné
Se zebrou se v zoologické zahradě jistě setkal každý z nás. Zebra je natolik specifický živočich především díky výrazným černobílým pruhům, že ji rozhodně pozná i malé dítě. Pruhované kresbě vděčí i za fakt, že se v Čechách její jméno stalo synonymem pro přechody a černobílé šrafy na silnici.
Více zde

Bělásek zelný: zahradní krasavec či zákeřný škůdce?

19. 11. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 8675x 2
Bělásek zelný: zahradní krasavec či zákeřný škůdce?
Kouzelný motýl bílé barvy, jehož křídla zdobí drobné tmavé detaily – takový je bělásek zelný. V našich končinách si však málokdo cení jeho krásy. Tento motýl je současně i nepříjemným škůdcem. Rád si totiž pochutná na zelenině pěstované na poli či v zahrádce.
Více zde

Kamzík bělák: mistr ve šplhu i v maskování

15. 11. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 5207x 0
Kamzík bělák: mistr ve šplhu i v maskování
Kamzík bělák je savec, zástupce sudokopytníků, který obývá jihovýchodní část Aljašky. Je rozšířen ve státech Idaho, Oregon, Mackenzie a Yukon. Tato drsná a nehostinná krajina vytvořila pro život kamzíka ideální podmínky. Kamzík bělák dokáže vystoupat až do výšky 4000 metrů, ve které spolehlivě unikne svým nepřátelům. Před zimou a mrazem jej chrání hustá bílá srst.
Více zde

Sup bělohlavý: milovník vydatných hostin

13. 11. 2012 Lucie Kocábková Seznamte se s živočichem 5283x 0
Sup bělohlavý: milovník vydatných hostin
O tom, že trpělivost růže přináší, ví své sup bělohlavý (Gyps fulvus), který dokáže hodiny vyhlížet a hledat svou oběť. Ne nadarmo se používá přirovnání ,,kroužit a vyčkávat jako sup“. Je totiž ryze pravdivé. Supi bělohlaví se živí především mršinami, nepohrdnou však ani živou kořistí. Ke své oběti se slétají a hromadně na ní hodují. V jídelníčku nejsou vůbec vybíraví.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (175)
  4% (32)
  4% (29)
  2% (16)
  52% (385)
  5% (36)

Hlasovalo 738 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz