Seznamte se s živočichem

Řeka nebo moře? Všudypřítomný Losos obecný

17. 05. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 3812x 0
Řeka nebo moře? Všudypřítomný Losos obecný
Losos obecný (Salmo salar) patří mezi jednu z nejznámějších ryb. Losos obecný se dostal do povědomí především díky migraci z moře do trdliště na horním toku řek. Tato ryba se vyskytuje v severní části Atlantského oceánu, odkud migruje za třením do Asie, Severní Ameriky a Evropy. Daleká cesta skýtá vždy mnoho překážek, kterým musí losos odolat.
Více zde

Plch zahradní: noční obyvatel skrýší

15. 05. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 5297x 0
Plch zahradní: noční obyvatel skrýší
Plch zahradní (Eliomys quercinus) je kriticky ohrožený hlodavec. Jedná se dokonce o jednoho z nejvzácnějších savců vůbec. Vyskytuje se na většině území Evropy, ale pouze ostrůvkovitě.
Více zde

Mol šatní: nevítaný host ve skříňi

12. 05. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 6137x 0
Mol šatní: nevítaný host ve skříňi
Víte, který host je nezvaný a nežádaný? Rád se usadí ve Vaší skříni a říká si mol šatní (Tineola bisselliella). Tento drobný motýlek patří do řádu hmyzu s proměnou dokonalou. Jeho vývoj proto zahrnuje stádium vajíčka, larvy a kukly.
Více zde

Kondor andský: mršiny jako lahůdka

10. 05. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 6939x 0
Kondor andský: mršiny jako lahůdka
Vysoko v odlehlých horách plachtí majestátní kondor andský (Vultur gryphus), největší dravec na světe. Jeho domovem jsou Andy a Kordilery, pohoří na západním pobřeží Jižní Ameriky. Vyskytuje se také v horských oblastech Kolumbie a Venezuely.
Více zde

Plachá tvář s duší lovce: Skalára vysoká

06. 05. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 5981x 0
Plachá tvář s duší lovce: Skalára vysoká
Ušlechtile a zdrženlivě. Tak působí nádherná skalára vysoká (Pterophyllum altum), velmi vzácná akvarijní rybička. Skalára pochází z Jižní Ameriky. Vyskytuje se na území Venezuely a Kolumbie. Zdržuje se v teplých, pomalu tekoucích vodách řeky Orinoko. Protože je velmi plachá, vyhledává vodstvo s bohatou vegetací a písčitým dnem. Mezi stébly rostlin či pod kořeny je perfektně maskovaná.
Více zde

Zahrada plná puntíků se Slunéčkem sedmitečným

02. 05. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 3928x 0
Zahrada plná puntíků se Slunéčkem sedmitečným
Slunéčku sedmitečnému (Coccinella septempunctata) se tradičně přezdívá beruška. Slunéčko je jeden z nejznámějších brouků vůbec a také nejběžnější typ slunéčka u nás i v okolních státech. Mezi jeho příbuzné patří slunéčko třináctitečné (Hippodamia convergens), slunéčko velké (Anatis ocellata), slunéčko čtrnáctitečné (Propylea quatuordecimpunctata) či například slunéčko skvrnité (Psyllobora vigintiduopunctata). Berušku najdeme po celé střední Evropě, kde obývá stromy, bylinné vegetace nebo keře.
Více zde

Vlk obecný: měsíční pěvec?

30. 04. 2012 Michaela Truhlářová Seznamte se s živočichem 4272x 0
Vlk obecný: měsíční pěvec?
Vlka obecného (Canis lupus) bychom v dřívějších dobách nalezli na celé severní polokouli. Dnes je jeho výskyt na mnoha místech mizivý, někde byl dokonce i vyhuben. Tato psovitá šelma s mnoha poddruhy je velmi přizpůsobivá. Je schopna obývat nejrůznější oblasti, od pouští přes suché stepi až po tundru. Zde v Česku můžeme na vlka narazit pouze u slovenských hranic.
Více zde

Záměny Tapíra jihoamerického

28. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 3362x 0
Záměny Tapíra jihoamerického
Tapíři (Tapirus terrestris) jsou vývojově nejstarší savci, kteří kdy žili na naší planetě. Vyskytovali se hojně již v třetihorách. Od současných tapírů, jenž známe dnes, se téměř nelišili. Tapíři patří k čeledi lichokopytníků se čtyřmi poddruhy – třemi americkými a indickým.
Více zde

Ropucha zelená: barevný a přizpůsobivý obyvatel krajiny

26. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 10166x 0
Ropucha zelená: barevný a přizpůsobivý obyvatel krajiny
Ropucha zelená (Bufo viridis) je nejbarevnějším zástupcem čeledi ropuchovitých, řádu obojživelníků. Ropuchy, narozdíl od ostatních žab, se mimo období rozmnožování nezdržují v blízkosti vody. Ropucha zelená preferuje spíše otevřenou krajinu – pole, stepi, pastviny a lomy. V dnešní době si oblíbila i městské zahrady a sídliště.
Více zde

Noční lovec kosmopolitního charakteru: Sova pálená

24. 04. 2012 Šárka Voráčková Seznamte se s živočichem 8536x 0
Noční lovec kosmopolitního charakteru: Sova pálená
Nejrozšířenějším druhem ptáků v řádu sov je nádherná sova pálená. Sova je kosmopolitní živočich. Vyskytuje se proto po celém světě v rozšíření 28 poddruhů. Tichý lovec jenž je paradoxně znám pro své hlasité skřeky.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (175)
  4% (32)
  4% (29)
  2% (16)
  52% (385)
  5% (36)

Hlasovalo 738 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz