Upíři, traviči a ukrutníci

Křižák pruhovaný: malý cestovatel

31. 10. 2016 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 2695x 0
Křižák pruhovaný: malý cestovatel
Často se poslední dobou v médiích mluví o invazi nepůvodních druhů do naší přírody. Mohou k nám přicházet hned z několika důvodů. Kromě diskutované změny životního prostředí kvůli globálnímu oteplování, se k nám dostávají i díky častějším cestám lidí a věcí do vzdálenějších končin. Pojďme si představit jeden invazní druh.
Více zde

Ropucha obecná: užitečná žába

14. 06. 2016 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 5047x 0
Ropucha obecná: užitečná žába
Mnoho lidí určitě vylekala, když v noci šli zahradou, či po polní cestě, z počátku neznámá, pohybující se věc. Po bližším prozkoumání zjistili, že je to zavalitá žába s krátkýma nohama. Pojďme si tohoto obyvatele našich zahrad představit trochu blíž.
Více zde

Bzikavka dešťová: nebezpečná moucha

29. 02. 2016 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 6468x 0
Bzikavka dešťová: nebezpečná moucha
Když zesílí sluneční paprsky, začne všude kolem polétávat jedna skupina hmyzu, mouchy. Každý je zná, ale kromě obtěžování nemá s mouchami spojené nic jiného. Tak to ale nebylo vždy. Dříve byly mouchy spojovány s magií a to nejen s tou dobrou. Některé druhy jsou dokonce jedovaté. Jeden takový si tu dnes představíme.
Více zde

Vosa obecná: malá bojovnice

12. 11. 2015 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 6375x 0
Vosa obecná: malá bojovnice
Snad každý v životě dostal žihadlo od vosy. Štípe, rána natéká a člověk si řekne, proč vlastně takové zvíře existuje. Ale i ona má v přírodě své pevné místo. I když tomu mnoho lidí nebude věřit, i vosa je člověku užitečná.
Více zde

Pokoutník domácí: náš tajný spolubydlící

10. 08. 2015 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 51071x 20
Pokoutník domácí: náš tajný spolubydlící
Je snad v každé domácnosti v naší zemi. Pro většinu lidí je tento pavouk nezvaným návštěvníkem. Bojí se ho, snaží chytit a někdy i zabít. I když se jim to podaří, za nějaký čas se tam objeví další. Patří do skupiny bezobratlých, do kmenu členovců. Řekněme si o jednom z nich něco víc.
Více zde

Kuňka obecná: ohnivá žába

14. 05. 2015 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 5317x 1
Kuňka obecná: ohnivá žába
Líbí se vám tropické jedovaté žáby šípové, ze kterých domorodci získávají jed, se kterým loví? I v České republice máme žáby, které jsou jedovaté a hýří barvami, i když jen na břiše. Naštěstí nejsou tak nebezpečné, jako jejich slavnější a barevnější příbuzní.
Více zde

Muréna síťkovaná: skrytá hrozba oceánu

10. 01. 2013 Lucie Kocábková Upíři, traviči a ukrutníci 25791x 0
Muréna síťkovaná: skrytá hrozba oceánu
Muréna síťkovaná (gymnothorax favagineus), zvaná také muréna jeskynní, skvrnitá či mozaiková, je masožravá ryba, která obývá vody Indického a Tichého oceánu. Tato nádherná ryba dosahuje délky tří metrů a často se schovává v hloubce až čtyřiceti metrů pod hladinou. Pokud patříte mezi vášnivé rybáře či potápěče a vydáte se do míst, kde se murény vyskytují, buďte na pozoru. Muréna síťkovaná totiž dokáže způsobit i velmi nepříjemná zranění.
Více zde

Zmije růžkatá: nenápadný predátor se smrtelným jedem

09. 12. 2012 Lucie Kocábková Upíři, traviči a ukrutníci 17482x 3
Zmije růžkatá: nenápadný predátor se smrtelným jedem
Zmije růžkatá (Vipera ammodytes) je jedovatý had. Je pravděpodobnější, že se s ní setkáte na dovolené v jižních krajích než v našich koutech. I tak je užitečné vědět, jak postupovat v případě, když se stanete obětí jejího jedu. Zmije růžkatá svou mohutností patří k jedné z největších žijících zmijí v Evropě. Samotné pojmenování zmije je odvozeno od charakteristického nosu připomínajícího růžek.
Více zde

Jaké nebezpečí skrývá sršeň obecná?

09. 11. 2012 Lucie Kocábková Upíři, traviči a ukrutníci 10871x 0
Jaké nebezpečí skrývá sršeň obecná?
Jedovatá sršeň obecná nažene hrůzu snad každému smrtelníkovi. Nejdříve lze zaslechnout silné bzučení, které je prvním znamením. Sršeň obecná se řítí k Vám. Není důvod k velkým obavám. Sršeň bezdůvodně neútočí. Tedy pokud nenapadáte její pracně vystavěné hnízdo.
Více zde

Nebezpečí mamby černé

06. 06. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 7369x 1
Nebezpečí mamby černé
Jejím revírem je Afrika. Její tempo je nejrychlejší. Smrtelný jed, vražedné úmysly, proslulá hruzostrašností – mamba černá.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (66)
  23% (180)
  4% (33)
  4% (30)
  2% (17)
  51% (396)
  6% (49)

Hlasovalo 771 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz