Upíři, traviči a ukrutníci

Křižák pruhovaný: malý cestovatel

31. 10. 2016 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 2555x 0
Křižák pruhovaný: malý cestovatel
Často se poslední dobou v médiích mluví o invazi nepůvodních druhů do naší přírody. Mohou k nám přicházet hned z několika důvodů. Kromě diskutované změny životního prostředí kvůli globálnímu oteplování, se k nám dostávají i díky častějším cestám lidí a věcí do vzdálenějších končin. Pojďme si představit jeden invazní druh.
Více zde

Ropucha obecná: užitečná žába

14. 06. 2016 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 4873x 0
Ropucha obecná: užitečná žába
Mnoho lidí určitě vylekala, když v noci šli zahradou, či po polní cestě, z počátku neznámá, pohybující se věc. Po bližším prozkoumání zjistili, že je to zavalitá žába s krátkýma nohama. Pojďme si tohoto obyvatele našich zahrad představit trochu blíž.
Více zde

Bzikavka dešťová: nebezpečná moucha

29. 02. 2016 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 6297x 0
Bzikavka dešťová: nebezpečná moucha
Když zesílí sluneční paprsky, začne všude kolem polétávat jedna skupina hmyzu, mouchy. Každý je zná, ale kromě obtěžování nemá s mouchami spojené nic jiného. Tak to ale nebylo vždy. Dříve byly mouchy spojovány s magií a to nejen s tou dobrou. Některé druhy jsou dokonce jedovaté. Jeden takový si tu dnes představíme.
Více zde

Vosa obecná: malá bojovnice

12. 11. 2015 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 6074x 0
Vosa obecná: malá bojovnice
Snad každý v životě dostal žihadlo od vosy. Štípe, rána natéká a člověk si řekne, proč vlastně takové zvíře existuje. Ale i ona má v přírodě své pevné místo. I když tomu mnoho lidí nebude věřit, i vosa je člověku užitečná.
Více zde

Pokoutník domácí: náš tajný spolubydlící

10. 08. 2015 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 50343x 20
Pokoutník domácí: náš tajný spolubydlící
Je snad v každé domácnosti v naší zemi. Pro většinu lidí je tento pavouk nezvaným návštěvníkem. Bojí se ho, snaží chytit a někdy i zabít. I když se jim to podaří, za nějaký čas se tam objeví další. Patří do skupiny bezobratlých, do kmenu členovců. Řekněme si o jednom z nich něco víc.
Více zde

Kuňka obecná: ohnivá žába

14. 05. 2015 Petr Šopejstal Upíři, traviči a ukrutníci 5058x 1
Kuňka obecná: ohnivá žába
Líbí se vám tropické jedovaté žáby šípové, ze kterých domorodci získávají jed, se kterým loví? I v České republice máme žáby, které jsou jedovaté a hýří barvami, i když jen na břiše. Naštěstí nejsou tak nebezpečné, jako jejich slavnější a barevnější příbuzní.
Více zde

Muréna síťkovaná: skrytá hrozba oceánu

10. 01. 2013 Lucie Kocábková Upíři, traviči a ukrutníci 25670x 0
Muréna síťkovaná: skrytá hrozba oceánu
Muréna síťkovaná (gymnothorax favagineus), zvaná také muréna jeskynní, skvrnitá či mozaiková, je masožravá ryba, která obývá vody Indického a Tichého oceánu. Tato nádherná ryba dosahuje délky tří metrů a často se schovává v hloubce až čtyřiceti metrů pod hladinou. Pokud patříte mezi vášnivé rybáře či potápěče a vydáte se do míst, kde se murény vyskytují, buďte na pozoru. Muréna síťkovaná totiž dokáže způsobit i velmi nepříjemná zranění.
Více zde

Zmije růžkatá: nenápadný predátor se smrtelným jedem

09. 12. 2012 Lucie Kocábková Upíři, traviči a ukrutníci 17373x 2
Zmije růžkatá: nenápadný predátor se smrtelným jedem
Zmije růžkatá (Vipera ammodytes) je jedovatý had. Je pravděpodobnější, že se s ní setkáte na dovolené v jižních krajích než v našich koutech. I tak je užitečné vědět, jak postupovat v případě, když se stanete obětí jejího jedu. Zmije růžkatá svou mohutností patří k jedné z největších žijících zmijí v Evropě. Samotné pojmenování zmije je odvozeno od charakteristického nosu připomínajícího růžek.
Více zde

Jaké nebezpečí skrývá sršeň obecná?

09. 11. 2012 Lucie Kocábková Upíři, traviči a ukrutníci 10765x 0
Jaké nebezpečí skrývá sršeň obecná?
Jedovatá sršeň obecná nažene hrůzu snad každému smrtelníkovi. Nejdříve lze zaslechnout silné bzučení, které je prvním znamením. Sršeň obecná se řítí k Vám. Není důvod k velkým obavám. Sršeň bezdůvodně neútočí. Tedy pokud nenapadáte její pracně vystavěné hnízdo.
Více zde

Nebezpečí mamby černé

06. 06. 2012 Šárka Voráčková Upíři, traviči a ukrutníci 7234x 1
Nebezpečí mamby černé
Jejím revírem je Afrika. Její tempo je nejrychlejší. Smrtelný jed, vražedné úmysly, proslulá hruzostrašností – mamba černá.
Více zde


Poradna

Eshop Živočich

Eshop Živočich

Seznam reklama

Bannery Živočicha

Bannery Živočicha

Invia reklama

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  9% (65)
  24% (178)
  4% (32)
  4% (30)
  2% (16)
  52% (390)
  5% (38)

Hlasovalo 749 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz