To jsem z toho jelen 15

16. 08. 2012 Kateřina Barabášová Zajímavosti z živočišné říše 4264x 0
To jsem z toho jelen 15 Který živočich se dokáže naučit tolik povelů jako pes? Co má společného cibetka s mýdly a parfémy? Který hlodavec je velmi talentovaným skokanem? V čem jsou žraloci speciální?


Kapybara v přírodě

Kapybara (Hydrochoerus hydrochaeris) je výborným plavcem, a proto dostala přezdívku plavoun. Během plavání vnímá okolí zrakem, čichem i sluchem. Často je chována jako domácí mazlíček, a tak se může naučit spoustu povelů podobně jako pes. Pohlaví kapybar je na první pohled nerozlišitelné, jelikož pohlavní orgány jsou ukryty ve zvláštním kožním vaku.


Cibetka africká (Civettictis civetta Schreber) je největší z cibetkou. Cibetka se dříve lovila kvůli cibetu, přísadě mýdel a parfémů. Tento tvor napomáhá regeneraci lesů způsobem opětovného zalesňování. Rostliny a semena z plodů, jež zkonzumuje, projdou trávicím ústrojím zcela neporušena.


Serval stepní

Serval stepní (Leptailurus serval, dříve Caracal serval) je africkou kočkovitou šelmou, která taktéž patří mezi velmi zdatné plavce. Serval dokáže najít hloavce a zadními tlapami jej vyhrabat z nory. Tento živočich se vzácně vyskytuje i v albínské podobě. V zajetí jej lze snadno ochočit.


Žralok (Selachimorpha) menších druhů se dostává do svalové strnulosti, pokud je obrácen břichem ke hladině. Žralok však neumírá. Musí plavat, aby se neudusil. Žraloci navíc intenzivně vnímají elektrické vlnění, jež v nich vzbuzuje agresivitu. Proto, pokud člověk na žraloka narazí, měl by zachovat klid. Lidský mozek totiž vysílá vlny, jež mohou mít na žraloka vliv.


Tarbík egyptský v přírodě

Tarbík egyptský (Jaculus jaculus) je drobným hlodavcem, který patří mezi talentované skokany. Dokáže totiž doskočit až na vzdálenost 2 metrů. Během skoku umí hbitě měnit směr a znejistit tak potenciálního nepřítele. Osrstěné prsty, z nichž první a třetí zcela zakrněl, mu navíc dovolí skákat i do písku.

 

 

Zdroj:Flickr

 

Vložit komentář

Zpracovávám data

soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz