Živočich mytologický a záhadný

Bigfoot neboli lesní obr

30. 05. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 4649x 0
Bigfoot neboli lesní obr
Nejznámější a zároveň nejtajemnější stvůra Ameriky, Bigfoot. Zvěsti o tomto mystickém tvorovi kolovaly již mezi americkými domorodci. Ti jej nazývali Sasquatchem neboli srstnatým obrem z lesů. Nejčastěji se vyskytuje na severozápadě Severní Ameriky. Byl však údajně spatřen i v dalších lesích a pralesích v USA.
Více zde

Žízeň po kozí krvi: Chupacabra

20. 05. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 6050x 0
Žízeň po kozí krvi: Chupacabra
Hrůzyplné monstrum, kterým Portorikánci straší malé děti? El chupacabra. Chupar neboli sát, cabra čili koza. Alespoň takto zní český překlad ze španělštiny. Chupacabrou se proto rozumí kozí upír. Jedná se o tajemného strašlivého tvora, jenž se poprvé objevil v Portoriku v roce 1994.
Více zde

Jedovatý Olgoj Chorchoj

29. 04. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 6792x 1
Jedovatý Olgoj Chorchoj
Tlustý červ. Odporný a krutý pán pouště, jenž trpělivě číhá na nic netušící oběti! Kdo se skrývá pod jménem Olgoj Chorchoj? Olgoj značí střevo, chorchoj červa. Toto slovní spojení leccos napoví o vzezření zmíněné mytologické stvůry.
Více zde

Opředen mýty: Okřídlený kůň - bájný Pegas

16. 04. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 12719x 0
Opředen mýty: Okřídlený kůň - bájný Pegas
Pegas (řecky Pégasos) je mýtický okřídlený kůň. Hrdé a krásné zvíře řeckých bájí, jež je opředeno tajemstvím. Už původ Pegase není jednoznačný. Jedna verze praví, že byl zrozen z pramene mýtického jezírka (pramen – řecky Pégé). Jiný příběh, který o bájném tvorovi vypráví častěji, popisuje Pegase jako syna boha moří Poseidóna a šeredné Medúsy.
Více zde

Chiméra – ohnivý bojovník

05. 04. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 6514x 0
Chiméra – ohnivý bojovník
Hrozivá fantastická nestvůra z řecké mytologie? Jako první ji zmiňuje Homér ve své Iliadě. Zde je popisována jako obluda, jež zepředu připomíná lva, z profilu divokou kozu a zezadu draka. Pyšní se třemi hlavami, z nichž chrlí oheň a ničivé plameny. Řeč je o Chiméře.
Více zde

Lev nebo orel? Gryf

21. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 9854x 1
Lev nebo orel? Gryf
Král šelem i vládce vzduchu, mocný a majestátný gryf. Gryf (gryphos, griffin, griffon nebo griffen) je mýtické stvoření s tělem lva a orlí hlavou a křídly. Jeho kořeny sahají od západní Evropy přes východní okraje Indie a dále.
Více zde

Bájný letec s ohnivými křídly: Božský to Fénix

13. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 7201x 0
Bájný letec s ohnivými křídly: Božský to Fénix
Bájný pták Fénix se stal univerzálním symbolem znovuzrození. Slzami léčí a jeho brky jsou magické. Fénix je obestřen tajemstvím. Obydlí tohoto tvora není k nalezení. Ukrývá se v tajemných, nesnadno objevitelných místech. Ten, kdo mu ublíží, bude navždy zatracen. Na Fénixe si troufne jen málokdo. Proto je jen zřídkakdy nucen použít svou božskou sílu.
Více zde

Nestvůra moří, postrach námořníků: Kraken

06. 03. 2012 Šárka Voráčková Živočich mytologický a záhadný 18782x 0
Nestvůra moří, postrach námořníků: Kraken
Krakena si můžeme představit ve spojitosti s filmem Souboj titánů. Démonickou obludu seslal Poseidon, vládce moří, na své nepřátele. Kraken ovšem do původní starořecké báje vůbec nepatří. Již odpradávna si o mocné nestvůře vypravují norští námořníci.
Více zde


soutěž

Přihlášení

Zpracovávám data

Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se

Anketa

Jaký hmyz nesnesete v pokoji?
  3% (68)
  8% (196)
  1% (36)
  1% (36)
  1% (19)
  17% (423)
  68% (1649)

Hlasovalo 2427 lidí

Všechny ankety

Aktuality

17. 06. 2016

Kdo vede v anketě o nesnesitelném hmyzu v pokoji

V anketě jednoznačně vede Sršeň obecná, která předběhla dokonce i berušku! :-) Není se čemu divit. Kdo by se nebál tohoto 21-35 mm velkého...Více zde

22. 11. 2015

Vítězové soutěže: Poznejte živočicha

Děkujeme všem účastníkům soutěže: Poznejte živočicha na fotografii, která proběhla na facebooku. Gratulujeme vítězům k výhře...Více zde

01. 07. 2015

Nový autor článků

Od dubna letošního roku, přispívá na Živočicha svými články nový autor Petr Šopejstal. K dnešnímu dni vytvořil několik...Více zde

navštivte ZOO

útulky v ČR

Živočich na sociálních sítích


Twitter


TOPlist


© 2010 - 2015 Živočich.com

Webdesign Strita.Design and CMS: www.vades.cz